Новини

Підсумки виконання програми компенсації вартості техніки у 2018 р.

25 Грудня 2018 351

Ukraine-programa-technika
За програмою компенсації вартості техніки освоїли 531 млн грн у 2018 р.
Traktorist.ua

Згідно з даними Мінагрополітики, у 2018 р. сільгосптоваровиробники скористалися держпідтримкою і придбали 10539 одиниць техніки та обладнання на сумму 2,6 млрд грн.

Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

В рамках програми держпідтримки для здешевлення вартості сільгосптехніки та обладнання виробники отримали 531,7 млн грн. Програмою скористувалося 4348 підприємств, з яких 60% становлять фермери.

Загалом на компенсацію вартості сільгосптехніки на 2018 р. було виділено 945 млн грн. Із закладеного у бюджеті 1 млрд грн на підтримку фермерів 100 млн грн виділялося для часткової компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.

«Великим мінусом держпідтримки є складний порядок оформлення документації для допомоги. Це підтверджує той факт, що перші заяви на отримання держпідтримки надійшли тільки на початку травня 2018 р., станом на кінець листопада 2018 р. державою було оплачено всього на 40 млн грн за заявами сільгоспвиробників. Наразі, ще чекають оформлення документів заяви на 160 млн грн», цитує головного спеціаліста Відділу підтримки кооперації Департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Міністерства аграрної політики та продовольства України Наталію Присяжнюк видання Kurkul.com.

У 2019 р. механізм компенсації аграріям вартості сільськогосптехніки українського виробництва буде продовжувати працювати. На фінансову підтримку сільгосптоваровиробників, в тому числі здешевлення сільгосптехніки та обладнання, спеціальних вагонів для перевезення зерна, буде виділено 881,7 млн.

Нагадаємо, парламент додав у бюджетну програму компенсації при купівлі української сільгосптехніки зерновози для АПК.Радимо почитати