Новини

В Україні розпочали банкрутство виробника шин Росава

4 Грудня 2018 1 696

shini-Rosava-bankrot
Суд порушив справу про банкрутство «Росави»
biz.nv.ua

Господарський суд Київської області порушив справу про банкрутство компанії «Росава», яка є найбільшим в Україні виробником автомобільних шин.

Про це повідомляє interfax.com.ua.

Суд, який відбувся 27 листопада 2018 року, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів і призначив на 4 грудня розгляд справи про визнання «Росави» банкрутом.

Раніше голова ліквідаційної комісії виявив 20,58 млрд грн кредиторської заборгованості «Росави». На зборах акціонерів, яке відбулося 30 квітня 2018 року, було вирішено добровільно ліквідувати товариство. Вартість майнового комплексу оцінена в 762,1 млн грн, активи — в 3,37 млрд грн, а зобов'язання оцінені в 18,71 млрд грн. Збиток товариства становить 16 млрд 876,75 млн грн.

Також представники ліквідаційної комісії зазначили, ДФС із запізненням повідомило про податкову заборгованість «Росави» у 1,27 млрд грн, тому ці кредиторські вимоги не були визнані.

Офіс великих платників податків звинуватив власників «Росави» у спробі уникнути податкових і боргових зобов'язань та зазначив, що після опису майна компанії з'ясувалося, що всі основні кошти, нерухомість, автомобілі, товари в обороті, майнові права на виручку загальною сумою понад $400 млн знаходяться в заставі в банку «Фінанси та кредит», який був визнаний неплатоспроможним.

Ще у травні генеральний директор «Росави» Олександр Далиба прокоментував виданню biz.liga.net, що ліквідація підприємства є лише його реструктуризацією. Цей процес відповідає законодавству України та вимогам ринку про розділ окремих сегментів.

«Реструктуризація передбачає повне збереження робочих місць, збільшення обсягів виробництва, додаткові інвестиції в підприємства, створення після реструктуризації додаткових робочих місць у кількості не менше 75-125 чоловік щорічно»,  заявив Далиба.

Слідчі Генпрокуратури в рамках кримінального розгляду по сумнівним операціям банку «Фінанси та Кредит» встановили, що на 15 травня минулого року «Росава» мала заборгованість перед банком за тілом кредиту на суму понад 1 млрд грн.

Нагадаємо, що шини українського виробника Rosava презентували на міжнародній виставці «Автомеханіка» в Німеччині.Радимо почитати