Новини

До програми компенсації сільгосптехніки додали зерновози

23 Листопада 2018 222

zernovoz-Ukraine-dotacii
Парламент додав у бюджетну програму компенсації при купівлі української с/г техніки зерновози для АПК
Traktorist.ua

Парламент підтримав правку 161, яка зберігає на 2019 рік аграріям 20% компенсації при купівлі техніки сучасного с/г машинобудування, а також розширює сферу її дії — для агровиробників, які купили зерновози.

Про це повідомляє AgroPolit.com.

Відповідна правка міститься у законопроекті № 9084 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», за який проголосували 243 народні депутати. Авторами поправки виступили: О.Кулініч, А.Кіт, М.Люшняк, В.Давиденко.

Законопроект №5131 передбачає держпідтримку АПК у обсязі 1% від ВВП на 5 років та її поступове збільшення. Цим законом визначено, що з бюджету компенсується 10% суми за придбану українську сільгосптехніку, у 2018 15%, а в 2019 — 20%. Однак бюджетний комітет вирішив зменшити суму компенсації до 10%.

У прийнятій поправці є ще один цікавий пункт — розширюється дія програми для аграріїв при придбанні спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси.

«До 20% такої підтримки використовується сільськогосподарськими товаровиробниками для закупівлі у вітчизняних виробників сільськогосподарської техніки та обладнання (2017 рік — 10%, 2018 рік — 15%), а також спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси», зазначено у поправці.

Нагадаємо, у Верховну Раду внесли законопроект №8275 про внесення змін до Закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», який передбачає дотації на дрони українського виробництва.Радимо почитати