Новини

Kverneland та Versatile здійснили рекордний обробіток грунту

7 Листопада 2016 59

Здійснений рекордний обробіток землі загальною площею 103,5 га
Здійснений рекордний обробіток землі загальною площею 103,5 га
Kveneland

Команда компаній Kverneland, Versatile та журналу про фермерську техніку для профі Traction успішно виконали свій експеримент — переорали землю за 24 години лише на одному повному баку, повідомляє прес-служба Kverneland.

З обіду 26 жовтня до обіду 27 жовтня з допомогою трактора Versatile 550 DeltaTrack та 12-корпусного оборотного плуга Kverneland PW Variomat з приставками Packomat був здійснений рекордний обробіток землі загальною площею 103,5 га.

Робоча глибина становила 26 см на середньо-важких ґрунтах (суглинисті піщані ґрунти).

«Паливний бак трактору Versatile DeltaTrack може вміщувати 1700 л палива і тому він вважається одним з тракторів з найбільшим об’ємом паливного баку на ринку. Виходячи з цього, кількість зупинок для дозаправки зведена до мінімуму і за один раз трактор може відпрацювати кілька змін. Крім того, двигун Cummins QSX15 працює дуже ефективно, так як максимальний крутний момент досягається за досить низької кількості обертів – 1400 об/хв. Номінальна потужність трактора становить 550 к.с., а максимальна – 591 к.с., у поєднанні з максимальним крутним моментом 2779 Нм забезпечує достатній запас потужності при роботі в будь-яких умовах», — пояснює спеціаліст з продукції Stoevelaar Machinery BV, голландського імпортера Versatile, Андре Дуенк.

Не зважаючи на те, що при попередніх офіційних спробах зафіксувати світовий рекорд акцентували увагу на великій території, для даної події максимальна площа обробленої землі не була основною метою. Більше уваги приділялося ефективній роботі відповідно до кращої практики.

«Результати мали бути негайно відомі кожному фермеру. Саме тому ми організували нашу акцію на полі, яке строго відповідало вимогам компанії APH e.G. Hinsdorf – на фермі в землі Саксонія-Ангальт. Зазвичай, для таких показових, рекордних оранок обирають легкі умови. Ми ж не шукали легких шляхів – перед оранкою земля не була оброблена ні культиватором, ні дисковою бороною. А поворотні смуги не були дуже широкими. Умови були досить складними у зв’язку з тривалим посушливим періодом та вологим шаром решток на поверхні ґрунту. До того ж, через невеликі поворотні смуги виконання послідовностей було порівняно довгим», — пояснює головний редактор журналу Матіас Муме. 

Оранку тривалістю 24 години здійснювали на двох полях компанії APH e.G. Hinsdorf в Квелендорфі, Саксонія-Ангальт. Одна з ділянок була трикутної форми і це спричинило більший відсоток непродуктивного водіння на поворотній смузі. Незважаючи на очікуване зниження тяги через шар мульчі команда Kverneland, Versatile та журналу вирішили використовувати PW 100 Variomat в режимі On-land.  

Автоматичне управління кермом та запис кількості обробленої площі вимірювався за допомогою системи керування FarmRTK від AXIO-NET.

Замір паливного баку трактору Versatile 550 DeltaTrack після оранки показав, що загальна кількість спожитого палива становила 1664 л, це приблизно 16 л/га.

«Виходячи з поточних умов, ми дуже задоволені таким результатом. На цьому ґрунті було досить важно працювати. Ділянки були трохи з нахилом, а зазвичай глибина оранки на цих полях становила менше 26 см», — підсумовує менеджер з маркетингу та виробництва Kverneland Домінік Хазельхорст.

В цілому, трактор Versatile 550 DeltaTrack йшов з плугом PW 100 Variomat з робочою шириною 6 м з середньою швидкістю 9,3 км/год.

«Всі три члени команди виконали чудову роботу. Плуг залишив після себе вирівняний, ущільнений та пухкий ґрунт без залишків, а робота з трактором Versatile DeltaTrack була дуже переконливою. Його високий крутний момент та широкий діапазон швидкостей вражають та дозволяють двигуну працювати на нижчій кількості обертів навіть при повному завантаженні, що економить паливо. Окрему подяку хотілося б висловити людям з APH e.G. Hinsdorf, що допомогли втілити цей проект в реальність, надали нам поля та людей для роботи», — зробив загальний висновок шеф-редактор журналу Матіас Муме.



Радимо почитати