Новини

ХТЗ та КрАЗ потрапили під російські санкції

1 Листопада 2018 225

Sanctions
ХТЗ та КрАЗ потрапили під російські санкції
bagnet.org

Відповідно до постанови уряду російської Федерації від 22 жовтня 2018 року визначено перелік осіб та підприємств, які підпадають під спеціальні економічні заходи —  блокування (заморожування) безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів та майна на території РФ, а також заборона на перерахування коштів (виведення капіталу) за межі території РФ. Серед них вітчизняні виробники тракторів Харківський тракторний завод та вантажних автомобілів «АвтоКрАЗ».

Про це повідомляється в офіційному документі уряду РФ.

До списку фізичних осіб, що потрапили під санкції, увійшли власник ХТЗ Олександр Ярославський,  власник «АвтоКрАЗу» Костянтин Жеваго, а також генеральний директор кременчуцького заводу Роман Черняк.

«Це питання з політичної площини. А я політикою не займаюся. Мої питання: бюджети і зарплати в моїх компаніях, податки, які ми платимо, соціальні проекти», — прокоментував введення проти нього санкцій Олександр Ярославський.

За інформацією interfax.com.ua, прес-секретар компанії «АвтоКрАЗ» Діни Стеганцевої, виробник з 2014 року не має ніяких відносин з підприємствами РФ — не постачає туди свою продукцію і не купує там комплектацію і матеріали.

«Говорити про якийсь збиток для підприємства безглуздо, тому що «КрАЗ» давно переорієнтувався на інших вітчизняних і зарубіжних постачальників, а також освоїв окремі позиції на заводах групи. На нашу думку, це невдала і безрезультатна відповідь на міжнародні санкції проти РФ, спрямована більше на те, щоб кинути тінь на імідж українських підприємств і топ-менеджерів. Реальної загрози або збитку від введення цих санкцій для «КрАЗа» немає і бути не може», — повідомила представниця кременчуцького заводу.

У документі під назвою «Про застосування спеціальних економічних заходів у зв'язку з недружніми діями України щодо громадян і юридичних осіб Російської Федерації» мова також йде про необхідність забезпечення збалансованості товарних ринків та запобігання негативного впливу спеціальних економічних заходів на діяльність місцевих організацій.

Загалом, санкції торкнулися 322 фізичних осіб та 68 підприємств, а також чинного міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового.Радимо почитати