Новини

З бюджету Полтавської ОДА дотуватимуть придбання сільгосптехніки

26 Жовтня 2018 137

Poltava
Traktorist.ua

Депутати Полтавської ОДА прийняли рішення про кредитування фермерських господарств та кооперативів. Компенсацію за придбану вітчизняну техніку можна отримати вже зараз. Рішення підкріплено новим розділом у обласній Програмі.

Про це повідомляє poltava.to.

Кредити надаватимуть до 500 тис. грн на 5 років під 3% річних.

Для отримання кредиту фермер має представити бізнес-план. Перевагу матимуть ті господарства, які створюватимуть більше робочих місць та проводитимуть більші обсяги робіт. Кредитування фермерських господарств і кооперативів розпочнеться з наступного року. Поки що на нього з обласного бюджету планують передбачити 5 млн грн, але у кожному районі зможуть видати тільки по одному кредиту.

«Той, хто хоче отримати кредит, у перший рік сплачує тільки відсотки. «Тіло» кредиту не повертається. Такі зміни ми теж прописали до Програми. Також ми розроблятимемо форму для бізнес-плану та заяв. Після їх затвердження райони отримають всю інформацію. Додатково ми опублікуємо її і на нашому сайті», — зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Щоб отримати компенсацію потрібно написати заяву на обласну комісію та подати документи, передбачені у Порядку використання коштів.

«Влітку таку компенсацію отримала родина з Полтавського району. Сім’я придбала трактор. Вони створили фермерське господарство і зараз займаються молочним скотарством. За трактор, який коштував 300 тис. грн, родині відшкодували 100 тис. грн. Ці кошти перерахували їм на рахунок у банку», — наводять приклад у Полтавській ОДА.

В кожному районі області вже проведена інформаційно-просвітницька робота щодо можливості кредитування та компенсації. Мешканець будь-якого села може звернутися до районного управління або відділу агропромислового розвитку. Туди ж можна віддати усі необхідні документи.Радимо почитати