Новини

Білоруських механізаторів мотивують до здорового способу життя

26 Жовтня 2018 165

Belarus_combine
Комбайн Палессе від Гомсельмаш
gomselmash.by

Федерація профспілок Білорусії запропонувала преміювати працівників за дотримання здорового способу життя. Відомство націлено на розширення такої практики та виступає з ініціативою внесення змін у положеннях та тарифних угодах.

Про це повідомляє Belaruspartisan.

Представники федерації профспілок Білорусії підкреслили, що їх пропозиція не є випадковою. Адже, якщо загальна кількість загиблих і тяжко травмованих на виробництві поступово знижується, то все більше працівників в останні роки помирають на робочих місцях. Наприклад, на Гродненщині з причини природної смерті минулого року загинуло 45 працівників (у 2016 році — 42), а вже у першому кварталі цього року — 17 осіб. Серед них переважно чоловіки, більше половини — у віці від 51 до 60 років. Основна причина смерті — серцево-судинні захворювання.

«Профспілки Гродненщини запропонували Національному профцентру розробити конкретний план заходів щодо профілактики серцево-судинних захворювань у працівників віком старше 40 років, приділивши особливу увагу чоловікам», — повідомили в обласному об'єднанні профспілок.

Спеціалісти рекомендують включити у трудовий договір норми, згідно з якими працівники такого віку не рідше одного разу в 5 років будуть проходити ретельні медобстеження за кошти наймача.

Серед пропонованих заходів також обов'язкове преміювання тих працівників, які піклуються про своє здоров'я.

Статистичні дані по виробничому травматизму демонструють, що на Гродненщині у цьому році померло 8 осіб і 56 отримали важкі травми. Серед основних причин нещасних випадків — недотримання посадовими особами вимог законодавства та своїх обов'язків з охорони праці, невиконання працівниками елементарних вимог безпеки, а також неуважність самих потерпілих або їх колег.Радимо почитати