Новини

Комбайн Skif та трактори ХТЗ не відповідають вимогам по локалізації техніки — Новіков

17 Жовтня 2018 4 540

HTZ
Трактор ХТЗ
Traktorist.ua

Держава має змінити вимоги програми часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки. Виробники та користувачі сільгосптехніки мають потребу один в одному, але відповідно до чинних умов програми, повноцінно співпрацювати на пільгових умовах вони не можуть. Цьому, не в останню чергу, заважає і заявлений показник локалізації продукції.

Про це під час прес-конференції повідомив голова Агросоюзу України Геннадій Новіков.

«Найпопулярніші у аграріїв — трактори класу МТЗ-80.  Вони  у нас практично не виробляються і не підпадають під рівень місцевої локалізації. Чому ставимо локалізацію, яка не може бути  виконана (35-40%)? Якби була 20-25% частка локалізації, то могло би бути. За визнанням самого власника ХТЗ, то й ХТЗ не підпадає під рівень локалізації.  Я не кажу вже про комбайн Skif та іншу техніку.  Начебто підтримка є, але ми б хотіли, щоб не пан Гіршфельд ділив аграрні гроші. Аграрні гроші мають ділити самі аграрії, і вони хочуть купувати  вітчизняну техніку, яку самі обирають. Тож саме аграрії мають визначатися з рівнем локалізації. Треба підійти до цього питання гнучкіше, щоб особливо малі та середні аграрії мали доступ до цієї техніки», — наголосив Геннадій Новіков.

Читати по темі: Skif-280: коли відсутність локалізації не заважає отримувати компенсацію.

Водночас, за словами фахівця, в Україні поки що не виробляється сільгосптехніка найвищого світового рівня. Саме тому увага має концентруватись на виготовленні її вузлів, запчастин, комплектуючих, а також залученні іноземних компаній для створення виробничих потужностей в Україні.

«Звісно, підтримувати варто тих, хто не випускає металобрухт. Ось тут і потрібен оцінювач-аграрій. Наша техніка має досить пристойний рівень з точки зору ціна/якість. Українські виробники техніки демонструють прогрес. І якщо дотації підуть на такі виробництва — це дуже добре. Адже за цією продукцією прийдуть люди, які працюють на тих заводах. Внутрішній ринок зросте. Інша справа, що ці гроші мають бути спочатку взяті з аграрного бюджету. А головне — слід врахувати думку аграріїв», — резюмував  голова Агросоюзу України.Радимо почитати