Новини

Вчені створили лазер, що рятує до 90% врожаю від знищення птахами

15 Жовтня 2018 459

Bird_Control_Group_Agrilaser_Autonomic
Лазерний відлякувач птахів Agrilaser Autonomic
birdcontrolgroup.com

Розробка компанії Bird Control Group — відлякувач птахів Agrilaser Autonomic у вигляді лазеру, дає змогу рятувати до 90% врожаю від пошкодження та знищення птахами. Система працює в цілодобовому режимі, може охопити значні території на великих відстанях та живиться від електромережі або сонячних батарей.

Про це повідомляє agrarii-razom.com.ua.

Втрати врожаю від птахів щорічно обчислюються мільярдами євро. Разом з тим, птахи не тільки знищують врожай, а й розносять хвороби рослин та шкідників.

Нідерландський уряд профінансував розробку та тестування Agrilaser Autonomic, який показав високі результати — втрати врожаю вдалось знизити на 70-90%.

За словами авторів лазера, на таку розробку їх надихнула сама природа. Адже птахи сприймають промінь лазера як фізичний об’єкт, що наближається. Крім того, у птахів не просто не виникає пристосування або звикання до лазерного променя, а й формується стійка звичка не повертатись до тієї місцевості, де існує відлякуючий фактор.

Роботу лазера можна запрограмувати так, що він не буде завдавати шкоди тваринам, водіям на дорогах, місцевим мешканцям. Також, оператор може налаштувати систему для розпізнавання силуетів птахів в різні години доби.

Bird Control Group планує продовжити випробування та перевірити як лазер впливає на різні види птахів.Радимо почитати