Новини

Для роботи програми компенсації вартості техніки потрібно реформувати банківську систему — Козаченко

10 Жовтня 2018 220

Леонід Козаченко, народний депутат
Леонід Козаченко, народний депутат
Traktorist.ua

Нестабільна державна політика субсидування аграріїв є головною причиною провалу програми бюджетної держпідтримки АПК. Таку думку висловив народний депутат України Леонід Козаченко під час круглого столу, присвяченого держпідтримці на наступний рік. Про це повідомляє Agropolit.com.

«Чому виділили такі кошти і вони не використані? Дійсно головний акцет у виділенні цих коштів був у тому, що ці кошти повинні йти на поглиблення переробки, на створення доданої вартості, але уся ця сфера пов'язана з середнім і довгостроковим кредитуванням. Якщо не можна взяти кредит і будувати ферми, якщо не можна взяти кредит і будувати завод по переробці, якщо не можна взяти кредит і використати щось для того, щоб поглибити переробку, бо таких кредитів в Україні немає, то сільгоспвиробник не буде будувати, не буде отримувати субсидії, які для цього виділені. Теж саме стосується і правильного рішення субсидувати і відродити виробництво сільськогосподарської техніки в Україні. Але техніка не окуповується за один рік. Отримати якісь оборотні кошти в банку навіть під сьогоднішні 30%  і купити трактор чи комбайн неможливо. І саме те, що з такою системою ніхто не купує техніку, і є головною причиною, чому ці дотаційні кошти не використовуються», — зазначає експерт.

Але разом з тим він відкидає припущення про те, що техніку не купують, бо вона може бути не потрібна.

«Ми робили минулого року дослідження, порівнюючи забезпеченість технікою (в кількості кінських сил на га) ЄС та України. У нас забезпеченість сучасною технікою в 7 разів менша, ніж у Євросоюзі. Але ні дотації не допомагають, ні техніки не вистачає. Потрібно реформувати банківську систему. Цього року в нас 3% зростання ВВП, стабільна економіка, але банківський сектор – ви ж бачите, у якому він стані. І головне: ми маємо на законодавчому рівні прописати, розділити суб’єкти господарювання в аграрній сфері на три категорії. Чітко прописати, якими є фермерські господарства (дрібні фермерські господарства, або сімейні, як ми їх назвемо); середні фермерські господарства та великі. І конкретно прописати, яку держава повинна надавати підтримку цим категоріям підприємств. Це має бути стратегія допомоги щонайменше на 5, а краще — на 10 років. І вона не повинна змінюватися протягом цього часу»,— підсумовує він.Радимо почитати