Новини

Програма компенсації вартості техніки є радянським анахронізмом — Слободяник

10 Жовтня 2018 184

Іван Слободяник, голова комітету АФЗУ
Іван Слободяник, голова комітету АФЗУ
Traktorist.ua

Програма з підтримки вітчизняних виробників несе рудиментарні наслідки радянського бюрократизму і її потрібно змінювати. Про це під час круглого столу, присвяченого держпідтримці на наступний рік, заявив голова комітету АФЗУ Іван Слободяник, повідомляє Agropolit.com.

«Філософія підтримки с/г виробника з акцентом на виробництво вітчизняної техніки – це, на мою думку, помилкова стратегія. Якщо ми говоримо про компенсацію чи державну підтримку на придбання техніки, то повинні запитувати у фермера, що йому потрібно. Яка техніка йому потрібна, яка користується популярністю? А якщо ми подивимося на техніку, котра наявна у програмі компенсації, то там нема тієї, яку хотіли б отримати фермери. Це перша складова, а друга – це, безумовно, сервіс», — вважає експерт.

На думку Івана Слободяника, кожна програма виписана таким чином, що кожна окрема її частина має свою схему отримання дотацій чи компенсацій.

«Те, що в нас відбувається, – це анахронізм часів Радянського Союзу. У всій Європі державна підтримка спрямовується через спеціальну структуру, яка назвиється Платіжним агентством Ця структура виписана процедурою ЄС і має сервіс, зрозумілий на рівні району. А в нас, уявіть собі, фермерові потрібно покинути роботу, зібрати документи, найняти бухгалтера та поїхати в обласний центр. І йому ще треба розібратися в цих програмах, адже всі вони прописані окремо», — резюмує голова комітету АФЗУ.Радимо почитати