Новини

Завод Кобзаренка інвестує €5 млн у будівництво заводу в Польщі

28 Вересня 2018 616

Zavod_Kobzarenka
Техніка Заводу Кобзаренка
Traktorist.ua

Про особливості та актуальність будівництва заводу Kobzarenko Sp.z.o.o. у Польщі, обсяги інвестицій та очікувані компенсації розповідав продакшн-директор «Заводу Кобзаренка» Дмитро Кобзаренко.

Про це повідомляє rama.com.ua.

«Річ в тому, що зараз у нас безліч клієнтів в країнах ЄС. Для доставки продукції з Сумської області в Європу дуже довге логістичне «плече», високі транспортні витрати, простій транспорту на кордоні плюс затримки з оформленням на митниці. Простіше товар для європейських клієнтів виробляти саме в країнах ЄС. Фактично ми будуємо компактний варіант підприємства — копію виробництва в Україні. В основному цеху площею 5 тис. м² розташуються зварювальний, фарбувальний, токарний цех та інші ділянки», — розповідає Дмитро Кобзаренко.

Виробничі потужності будуть створені в м. Белхатув. Поруч з заводом знаходяться декілька логістичних центрів, один з яких належить Amazon, що має значно спростити доставку продукції. Крім того, зникає необхідність подвійного митного тарифу, який необхідно платити при ввезенні та при вивезенні обладнання. Разом з тим, європейські ставки кредитування виробника, як і ставки на лізинг техніки, суттєво нижчі ніж в Україні.

«В Україні зараз кредити можна отримати під 18% річних під заставу майна строком не більше ніж на 1 рік. У Польщі — 5% річних в євро без застави терміном на 5 років. Лізинг техніки в Україні обійдеться в 30% передоплати вартості техніки і 25% річних на термін чотири роки. В Європі ж 10% — передоплата вартості техніки, 5,25% річних на такий же чотирирічний термін. Ми вирішили, що за цією програмою техніка в лізинг в Європі дорожчає за чотири роки на 21%, а в Україні — не менше ніж на 75%. Різниця очевидна», — аргументує продакшн-директор «Заводу Кобзаренка».

Повідомляється, що інвестиції в будування нового заводу становлять €5 млн. Водночас, планується використання програми компенсації Євросоюзу, яка передбачає повернення 40% вартості верстатного обладнання і 50% — вартості виробничих приміщень. Виходячи з цього, є сподівання повернути приблизно €2,5 млн.Радимо почитати