Новини

Перший український комбайн зійшов з конвеєра 89 років тому

18 Вересня 2018 235

Combine_harvester_Kommunar
Зернозбиральний комбайн Комунар
upload.wikimedia.org

У цей день 89 років тому на запорізькому заводі «Комунар» випустили перший український комбайн.

Про це повідомляє gazeta.ua.

Група з 15 вітчизняних інженерів під керівництвом українського вченого в галузях сільськогосподарського машинобудування та сільськогосподарської механіки Андрієм Василенком спроектувала та зібрала першу модель комбайну. Перший комбайн був причепним, агрегатувався з тракторами ХТЗ, СТЗ, Сталінець, та був створений на базі американського Caterpillar.

Лише за 4 місяців з конвеєра заводу зійшло 10 комбайнів, а до кінця 1930 року 347 машин. Всього до початку війни завод виготовив 96 тис. машин.

Вже до 1935 року у зернових радгоспах зернозбиральними комбайнами прибиралося 97,1% усіх площ. Це стало можливим завдяки тому, що було налагоджено власне виробництво комбайнів, і експорт комбайнів США вже не потребувався.

Після 1945 року конструкція комбайну була значно поліпшена — була детально досліджена роль відбійного бітера і соломотряса в процесі сепарації зерна, що дозволило істотно підвищити ефективність роботи зазначених вузлів. Крім того були проведені дослідження аеродинамічних властивостей грубого вороху, що суттєво покращило ефективність очищення зерна. На підставі зазначених досягнень у 60-ті роки були розроблені проекти високопродуктивних типів комбайнів СК-5 і СК-6.Радимо почитати