Новини

Аравійські вчені розробили бюджетний сенсор для моніторингу посівів

13 Вересня 2018 188

Sensor
Розробка вчених з Саудівської Аравії
superagronom.com

Працівники науково-технологічного університету короля Абдали в Саудівській Аравії розробили невеликі гнучкі сенсори для збору даних про стан рослин. Низька вартість таких датчиків дасть можливість розкидати їх на посіви прямо з повітря.

Про це повідомляє superagronom.com.

Розробка стала можливою завдяки проведеному дослідженню, відповідно до якого стало відомо — фермери відмовляються від використання IoT-сенсорів по причині їх високої вартості. Саме тому вчені вирішили створити бюджетні та легкі сенсори, якими можна «засівати» поля без значних фінансових витрат.

На сьогодні існує дві версії сенсора: один вимірює найдрібніші зміни в розвитку рослини, другий — в навколишньому середовищі (вологості і температури).

Термін дії розробки в середньому 151, живлення відбувається від вбудованого акумулятора. Інформацію про стан рослин протягом дії сенсора можна збирати за допомогою дрона або смартфона.

Ефективність розробки вже доведена першими випробуваннями на невеликих площах. Наразі розробники працюють над реалізацією експерименту на більш масштабних площах, а також планують створити дрон, який буде спочатку розкидати сенсори, а потім збиратиме отримані ними дані.Радимо почитати