Новини

В Україні планують готувати трактористів-механізаторів за світовими стандартами

11 Вересня 2018 224

Traktorist
Тракторист за кермом трактора
Traktorist.ua

За ініціативи представників сільськогосподарських підприємств відбувся круглий стіл «Підготовка сучасних трактористів: відповідальність професійного закладу чи питання співпраці освітян — агробізнесу — компетентних наставників».

Про це повідомляє ukurier.gov.ua.

«Аграрні підприємства відчувають величезну нестачу компетентних фахівців: 90% випускників технікумів, аграрних коледжів, університетів навіть в очі не бачили техніку, роботі з якою їх навчали всі чотири роки. Ліцей може підготувати висококваліфікованих трактористів на базі підприємств. Адже саме підприємство не в змозі знайти таку вмотивовану людину, навчити її, а також, дати їй той обсяг інформації, який може дати ліцей», — говорить учасник круглого столу, заступник директора одного з фермерських господарств.

Під час заходу розглядались питання навичок, які повинен мати сучасний тракторист-машиніст,  шляхи вирішення дефіциту висококваліфікованих кадрів, а також підготовку та навчання кадрів з подальшим працевлаштуванням.

В рамках розв’язання питання підготовки трактористів було вирішено створити новий формат професійної аграрної освіти в Україні за моделями «дуального навчання», які успішно діють у розвинених країнах.

Відповідно до запропонованого плану реалізації заходів, за запитом аграрних підприємств буде проводитись підбір майбутніх співробітників, а професійне відділення Українського аграрного ліцею навчатиме їх згідно з потребами конкретного підприємства. У свою чергу підприємство має взяти на себе витрати з навчання, забезпечити проходження практики та подальше працевлаштування.

З 1 вересня вже запущено програму підготовки трактористів-механізаторів за дуальною системою навчання, яка міститиме теоретичний блок, стажування в Естонії, практичні блоки спільно з дилерами сільгосптехніки техніки в Україні та великий обсяг практики на вітчизняних сільськогосподарських підприємствах.Радимо почитати