Новини

UkrLandFarming впровадив IT-технологію для запобігання розкрадань врожаю

31 Серпня 2018 226

Ukrlandfarming
UkrLandFarming
stockworld.com.ua

Завдяки використанню унікальних IT-технологій у виробничих процесах агрохолдингу UkrLandFarming вдалось уникнути майже 100-мільйонних можливих збитків.

Про це повідомляє unian.net.

Як повідомляють у компанії, щорічний економічний ефект від використання інтелектуальних систем складає близько 100 млн грн на рік.

Система під назвою «Свій-Чужий» встановлюється на кожен комбайн компанії для запобігання розкрадань врожаю.

«Завдяки нашим системам ми зберігаємо близько 0,3 тонни з гектара по врожайності, а з огляду на нашу кількість гектарів — це близько 100 млн грн. Прямі повернення від виявлення і запобігання крадіжок завдяки системі щороку складають від 5 до 10 млн грн», — розповідає заступник директора департаменту IT UkrLandFarming Володимир Бабій.

Система допомагає збирати дані про фактичну врожайність по кожному полю. Завдяки їй вдається успішно виявляти розкрадання, найпоширенішими з яких є відвантаження зерна в сторонній автомобіль, зсипання зерна під час перевезення, а також махінації з GPS-системами.

«Серед порушень, наприклад, раніше виявляли з'їзди, при яких машина скидала 400-600 кг, використовуючи потаємні люки. Також траплялися випадки, коли вантажівка з зерном по шляху на елеватор передає свій переносний трекер в легковий автомобіль, який потім продовжував замість нього рух по маршруту, а вантажний в цей час з'їжджав і висипав урожай, іноді і до 5 тонн», — говорить Володимир Бабій.

Крім уникнення збитків, така система також надає можливість впроваджувати технології точного землеробства — вимірювати та збирати дані з поля, формувати точні шляхові листи, що в рази скорочує перевитрати посівного матеріалу та добрив.Радимо почитати