Новини

Торгові марки МТЗ і Беларус заарештували в США та країнах ЄС

28 Серпня 2018 921

МТЗ заарештували в США та країнах ЄС
МТЗ заарештували в США та країнах ЄС
Traktorist.ua

Всі активи, авторські права та знаки МТЗ арештовані в Литві. Конфісковане майно продадуть на аукціоні, а торгова марка «Беларус» і «Belarus» знаходиться під «тимчасовим обмеженням прав». Така ж ситуація у США, Канаді та Румунії. Про це йдеться у розслідуванні інформаційного порталу «Наша Ніва».

Історія бере свій початок у 90-их роках, коли МТЗ виходив на ринок США та Канади. Свою продукцію компанія продавала за допомогою компаній Belarusian Equipment of Canada Limited ( «BEC», Канада) i Belarus Machinery Inc. ( «BMI», США), які на 100% та 90% були російськими. МТЗ поставляв продукцію на реалізацію безоплатно. Майже за 10 років співпраці у російських фірм з'явився багатомільйонний борг перед білоруським виробником. Судові процеси нічого не дали і тоді МТЗ звернувся до американської компанії Suraleb Inc., яка фактично є юридичним колектором.

«За півтора року Suraleb вибиває з росіян частину боргів у вигляді техніки і майна. Загальна сума стягнутого на той момент — майже $ 20 мільйонів, з яких Suraleb хоче забрати за свої послуги $ 4,4 мільйона», — йдеться у повідомленні.

Американська компанія мала передати стягнуте майно білорусам і отримати натомість платню за свої послуги. Але МТЗ не поспішало забирати свою техніку. І в 2003 р. Suraleb звертається до Стокгольмського арбітражного суду, який в свою чергу зобов'язав білорусів виплатити борг загальною сумою $ 3,5 млн. МТЗ проігнорував вимоги суду.

Вимоги шведського суду почали виконувати в США і Румунії. У минулому році Литва не стала витрачати час і почала процес примусового виконання. Зараз будь-яка техніка МТЗ буде заарештована при спробі в'їхати на територію США, Канади, Румунії та Литви. Борг МТЗ зараз становить $ 5 млн.Радимо почитати