Новини

Створено систему, що дозволяє керувати дроном рухами корпусу

9 Серпня 2018 84

Dron_Body
Випробування системи керування БПЛА тілом
popmeh.ru

Група дослідників з Федеральної політехнічної школи в Лозанні (EPFL) створила систему управління дроном рухом корпусу.

Про це повідомляє popmech.ru.

Розробники вважають, що правління дроном за допомогою нахилів корпусу більш інтуїтивно, ніж робота пальцями з джойстиком, і дозволяє перемикати увагу на пошук цілей і контроль за обставинами. Крім того, навичка управління апаратом рухами тулуба формується швидше, ніж навичка ручного управління.

Вчені запросили 17 добровольців, розмістили на їх тілах ІК-мітки і попросили слідувати за дроном, що летять по віртуальному простору, рухаючи тілом — так, як здавалося зручним. Більшість добровольців побажали злегка нахиляти корпус в потрібну сторону.

Потім вчені розробили систему, що зчитує рухи корпуса і транслює їх в команди для дрона. Спочатку добровольці випробували її в полюванні на білі хмарки в віртуальній реальності з віртуальним дроном. На другому етапі систему випробували зі справжнім квадрокоптером і окулярами, на які проектувалось зображення з камер дрона. Коптер повинен був повільно пройти невелику смугу перешкод.

Управляти дроном тілом виявилося легше, повідомили учасники експерименту. Крім того, під час пілотування вони переживали відчуття польоту. За словами добровольців, на те, щоб звикнути до системи, у них пішла за все хвилина-друга, а після цього все було дуже просто.Радимо почитати