Новини

На вїзді в Дніпро збудують 6 габаритно-вагових комплексів

2 Серпня 2018 156

Ukrtransbezpeka
Ваговий комплекс
segodnya.ua

На в’їзді в Дніпро зводять габаритно-вагові комплекси для зважування вантажних автомобілів, які псують дорожнє покриття, щоб таким чином вберегти дороги від руйнування.

Про це повідомляє segodnya.ua.

Якщо вага перевантаженої машини буде перевищувати гранично допустимі норми — водієві загрожує солідний штраф. Перевіряти вантажівки на наявність порушень будуть співробітники служби «Укртрансбезпеки» спільно з поліцейськими.

Перші два пункти з'являться на в'їздах в Дніпро з боку Київської та Донецької трас. До кінця року подібні вагові майданчики планують облаштувати на чотирьох трасах, які ведуть у місто. Вартість одного такого комплексу орієнтовно складає 7 млн грн.

Як повідомляють у службі України з транспортної безпеки, перевантаженням може вважатися як перевищення загальної маси навантаженого транспортного засобу, так і неправильно розподілений вантаж, який дає надлишкове навантаження на осі транспорту. На думку експертів, саме цей фактор найбільше впливає на знос дорожнього покриття.

«На ваговій майданчику чергуватимуть працівники поліції і «Укртрансбезпеки». Якщо по явним ознаками вони побачать, що машина перевантажена — її зупинять і заженуть на ваги. Якщо виявиться перевантаження, водієві випишуть плату за проїзд в євро, розраховану за спеціальною формулою. А якщо у нього відсутній дозвіл на їзду по дорогах загального користування — доведеться заплатити ще 1700 гривень», — коментує начальник управління служби «Укртрансбезпеки» в Дніпропетровській обл. Олексій Степаненко.

Вагові комплекси не стануть перешкодою для руху транспорту, для них передбачено окрему смугу, на якій і будуть робити зважування. Протяжність додаткової ділянки складе 700 метрів.

Разом з тим, після виписаного штрафу водій все одно зможе продовжити свій рух по місту. Відбувається це через відсутність у законодавстві України чіткого правового механізму затримання вантажу.

Сплатити або оскаржити штраф водій або власник вантажу зможуть протягом 30 днів.Радимо почитати