Новини

Верховна Рада прирівняла вагони-зерновози до сільгосптехніки

17 Липня 2018 222

Vagon_Zernovoz
Законопроект № 7010, який робить зерновози дотованою технікою
ic.pics

Верховна Рада України прийняла законопроект № 7010, який вносить вагони-зерновози до переліку техніки, що підпадає під програму часткової компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки. Крім того, в законопроекті мова йде про «єдине вікно» на митниці. Законопроект було прийнято всупереч протестам Антикорупційного Комітету та юридичного управління парламенту

Про це повідомляє unn.com.ua.

Якщо документ підпише Президент, закупівля вагона буде прирівняна до закупівлі трактора і зернотрейдери будуть претендувати на компенсації з держбюджету.

Депутати вважають, що поправки, внесені Олегом Кришиним, насправді переслідують інтереси великих зенротрейдерів, а в даному випадку інтереси Віталія Хомутинника.

«Автомобільні перевізники — дві асоціації звернулися з тією ж пропозицією, що давайте на вантажні автомобілі, які перевозять, зробимо таку ж компенсацію. Відразу компанія «Нібулон» поставила питання про те, що давайте баржі річкові, які возять зерно по річках, будемо точно так само компенсувати. Але розумієте, якщо це все починати робити — виникне багато спірних питань, тому що вагоном зерновим можна перевозити велику кількість вантажів несільськогосподарського призначення. Точно так само як і баржами, і автомобілями», — коментує член аграрного Комітету ВР, народний депутат Леонід Козаченко.

Крім того повідомляється, що аграрії звернулися до Президента України Петра Порошенка з проханням ветувати поправку до ЗУ №7010.

«Я проти цього. І не тільки аграрії звернулися до Президента з вимогою ветувати поправку, але і депутати. Я, наприклад, ставив свій підпис в листі і до Глави парламенту, і в Комітети, в тому числі профільний — щоб негайно це питання проголосували в парламенті, тому що воно порушує дуже багато спірних моментів і створює проблеми в розвитку не тільки аграрного сектора, але і в цілому економіки держави», — підсумовує Леонід Козаченко.Радимо почитати