Новини

Томатозбиральний робот проходить фінальні випробування

10 Липня 2018 235

GROW
Робот для прибирання томатів GROW (Greenhouse Robotic Worker)
hortidaily.com

В Нідерландах тривають випробування робота для прибирання томатів. Робот оснащений не тільки маніпулятором і складною програмою, а й резервом ящиків для збирання врожаю та їх транспортування з теплиці на склад.

Про це повідомляє agf.nl.

На сьогодні оплата праці становить 30-50% всіх витрат на вирощування томатів в сучасних теплицях, крім того існує проблема в пошуку працівників. Саме тому нідерландський стартап MetoMotion розпочав випробування свого робота в місцевих тепличних господарствах.

Розробка GROW (Greenhouse Robotic Worker) обладнана системою тривимірного бачення, яка дозволяє визначати і локалізувати дозрілі томати, а також механічною рукою-маніпулятором, яка акуратно зрізає томати, не пошкоджуючи їх. Вся система створена таким чином, що її легко інтегрувати в інфраструктуру існуючих теплиць.

Одночасно з процесом збирання врожаю робот збирає інформацію про рослини. Таким чином власник теплиць вчасно дізнається про можливі стреси, перенесені рослиною, а також може точніше прогнозувати очікуваний урожай і планувати проведення робіт.

Також передбачається навчити робота виконувати і інші операції — видалення пасинків і листя, а також проведення механічного запилення. Вивчаються можливості застосування робота при вирощуванні інших тепличних культур. Продаж перших роботів очікується вже в 2019 р.Радимо почитати