Новини

Державіаслужба встановила правила використання дронів

11 Червня 2018 314

BPLA_Postanova
Безпілотний літальний апарат
Traktorist.ua

Сайт Державної авіаційної служби опублікував документ, відповідно до якого в Україні з 1 червня 2018 р. набув чинності Тимчасовий порядок використання повітряного простору, який також стосується і експлуатації дронів.

Про це повідомляє tsn.ua.

Відповідно до документа, відтепер всі БПЛА будуть розподілятись на дві категорії: легші та важчі за 2 кг. Для апаратів важчої категорії має бути оформлений дозвіл на використання повітряного простору.

Разом з тим, з легкими апаратами теж з’явились певні обмеження — їх використання дозволено лише у світлий час доби, без перетину кордонів, на відстані не менше 500 м від повітряних суден, в межах прямої видимості, але не далі, ніж 500 м від зовнішнього пілота. Крім того, існує заборона запуску безпілотників над дорогами та залізничними шляхами державного значення, на головних вулицях міст, сіл, над об'єктами, які перебувають під захистом, в межах зон антитерористичних та спеціальних операцій.

Таким чином, якщо фермер має 50 га, то використання безпілотника може відбуватись з будь-якої точки поля та без необхідності переміщення. Якщо фермер має угіддя до 100 га, то пілотування безпілотником має відбуватись з центру поля, щоб радіус дії не перевищував 500 м. Якщо поле має площу понад 100 га — фермер має переміщатись полем щоб не порушувати норми Тимчасового порядку використання повітряного простору.

Використання повітряного простору з порушенням нормативно-правових актів тягне за собою стягнення штрафу у розмірі від 1020 до 8500 гривень. У разі небезпеки для повітряних польотів власник апарата може бути притягнений до кримінальної відповідальності.Радимо почитати