Новини

Німці розробили огіркозбиральний робот

7 Травня 2018 55

CATCH
Робот для збирання огірків CATCH
robotics.ua

Вчені Fraunhofer Institute of Production Systems and Design Technology (IPK) розробили простий, легкий та інтелектуальний дворукий робот для автоматизації збору врожаю овочів, а саме — огірків.

Про це повідомляє robotics.ua.

Команда CATCH розробила роботизовану систему з двома руками, виготовлену з недорогих легких модулів. Робот має ідентифікувати стиглі огірки і використовувати захватні руки з п'ятьма ступенями тиску, щоб зірвати плоди і акуратно скласти їх в контейнер. За швидкістю робот має відповідати або перевищувати рівень людини — 13 огірків за хвилину.

«Робот може, наприклад, відсувати листя в сторону, використовуючи симетричні або асиметричні рухи. В результаті він може автоматично змінювати напрямок на ходу, щоб наблизитися, а потім схопити овоч», — повідомляє вчений з Fraunhofer IPK доктор Драголюба Сурділовіч.

Проект CATCH розробляє три прототипи роботів. Один використовує вакуумну технологію захоплення, другий — біонічні щелепи, а третій — модульну руку, призначену для обробки огірків. Система з двома руками буде використовувати програмне забезпечення, розроблене Humanob Industrialbot I, але модифіковане під сільськогосподарські завдання.

Робот використовує оптичне і тактильне сприйняття, яке містить в собі мультиспектральні камери, пов'язані з інтелектуальною системою обробки зображень, щоб відрізнити огірки від лози та листя. За словами інженерів, іспанський партнер CATCH CSIC-UPM вже розробив камеру, яка може виявляти і знаходити плоди з 95-% коефіцієнтом успіху. Наступна мета полягає в тому, щоб змусити робота відрізняти стиглі огірки від незрілих.

Роботизована система пройшла попередні польові випробування. Тепер команда розробників сподівається створити більш просунутий робот, який буде комерційно життєздатним.Радимо почитати