Новини

Безпілотник окупиться аграріям вже за декілька років

30 Квітня 2018 58

Безпілотник в полі
Traktorist.ua

Безпілотний літальний апарат, який можна використовувати протягом усього року обійдеться аграрію в суму від 80 тис. грн до $ 50 тис. Такі апарати у рази спрощують роботи з моніторингу стану посівів та внесення добрив.

Про це повідомляє superagronom.com

Окупитися безпілотник може уже протягом перших кількох років експлуатації.

​За типом конструкції безпілотники можна об’єднати в дві групи: мультикоптери (щось на зразок літаючого хімбака з безліччю пропелерів) і літаюче крило.

Мультикоптери (безпілотники вертолітного типу) здатні злітати і сідати вертикально, на тривалий час нерухомо зависати над певною ділянкою, обертатися навколо своєї осі, однаково добре літати вперед, назад, убік. Але швидкість при цьому у них досить невисока. Такі апарати підійдуть для моніторингу відносно невеликої ділянки поля.

Якщо ж фермеру потрібно досліджувати сотні гектарів поля, то варто звернути увагу на крилату машину (безпілотник літакового типу). Їх швидкість моніторингу та обробки значно вища і багато в чому залежать від конструкції і площі крила. Саме це визначає швидкісні, маневрені і вагові характеристики такого БПЛА. 

Середня вартість оренди безпілотника для здійснення моніторингу полів складе 5 грн/га (близько 3 тис. га на день), вартість внесення добрив за допомогою БПЛА складе 30 доларів/га (0,03–1 тис. га в день), трихограми — 2 долара/га (близько 1,5 тис. га на день). 

Нагадаємо, що 17 квітня на розгляд Верховної Ради України подано законопроект №8275, згідно з яким до переліку сільськогосподарської техніки та обладнання пропонується додати БПЛА. Ці зміни в подальшому дозволять українським аграрним виробникам компенсувати 25% вартості БПЛА за державною програмою часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва.Радимо почитати