Новини

В Білорусі посилюють держконтроль експлуатації сільгосптехніки

27 Квітня 2018 59

O_Lukashenko
О. Лукашенко
lcmedia.com.ua

В Білорусі вимоги до ведення сільського господарства та утримання мех-подвір’їв стали суворішими.

Про це повідомляє sb.by.

Президент Білорусі зажадав «струсити» державу та примусити працівників сільського господарства ставитись більш відповідально до своїх обов’язків. Такі вимоги, в першу чергу, пов’язані з тим, що більшість сільгосптехніки купується за повний чи частковий рахунок держбюджету, за рахунок субсидій, дотацій, пільгових кредитів.

За підсумком ряду проведених перевірок та інспекцій мех-подвір’їв було знайдено численні порушення умов утримання та експлуатації сільгосптехніки. Як наслідок, збільшуються видатки на ремонт, модернізацію та оновлення сільгосптехніки.

«Якщо техніка, яка повинна експлуатуватися 20 років, знищується протягом двох років, то можете собі уявити, скільки потрібно грошей для її оновлення та заміни. А це є собівартість і витрати при виробництві сільськогосподарської продукції. Зламаний трактор або вкрадене відро солярки — це зайва копійка, а то і рубль в ціні молока, хліба, м'яса, за якими ми всі ходимо в магазин. Уряд може хоч цілодобово напружуватися в боротьбі з інфляцією, але результату не буде, поки дбайливе ставлення до майна не стане природною звичкою», —  наголосив Олександр Лукашенко.Радимо почитати