Новини

Новий законопроект може вплинути на продажі іноземної вживаної сільгосптехніки

25 Квітня 2018 194

Old_tracktor
Трактор, що потребує модернізації
pixabay.com

Прийняття ВРУ законопроекту  №4024а щодо змін до ЗУ «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» може суттєво вплинути на обсяги продажів закордонної б/в сільгосптехніки.

«В останні роки спостерігається нав’язування аграріям іноземної техніки бувшої у використанні, яка незначно дешевше нової вітчизняної, але потребує значних витрат на її утримання та негативно впливає на розвиток вітчизняного сільгоспмашинобудування. Для запобігання цьому основні вітчизняні виробники тракторної та комбайнової техніки активно працюють над розробкою і реалізацією програм щодо відновлення застарілої техніки шляхом її модернізації із забезпеченням технічних та експлуатаційних характеристик, які відповідають вимогам сучасної нової техніки і обладнання аналогічних моделей», — говориться в обґрунтуванні необхідності прийняття нормативного акту.

Таким чином, фінансове становище більшості сільгосппідприємств виключає можливість швидкого оновлення технічного парку. Саме тому основною метою прийняття акту є створення можливості комплексного проведення модернізації застарілої техніки на вітчизняних заводах машинобудування для АПК.

Такий підхід до експлуатації сільгосптехніки, імовірно, вплине на об’єми реалізації іноземних вживаних машин. Адже користувачу буде вигідніше модернізувати вітчизняну техніку з дотаціями, чим придбавати іноземну, і з часом, так чи інакше, витрачатись на її ремонт.

Чи підтвердиться така теорія, стане відомо за умови прийняття змін до ЗУ. Але вже сьогодні ми пропонуємо вам в коментарях на Traktorist.ua або Facebook поділитись своїми думками щодо такої ініціативи та розповісти яка з практик була б вам більш доцільною — придбання б/в іноземної чи модернізація вітчизняної сільгосптехніки.Радимо почитати