Новини

Депутати пропонують узаконити та компенсувати модернізацію сільгосптехніки

24 Квітня 2018 97

zakonoproekt
Проект Закону України
rada.gov.ua

На сайті ВРУ оприлюднено законопроект №4024а про внесення змін до ЗУ «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу».

Про це повідомляє agropolit.com.

Відповідно до запропонованих змін, аграрії отримають можливість придбавати сільгосптехніку на 20-30% дешевше.

«В АПК працює біля 40 тис. фермерських та приватних господарств. Від 60% до 70% загальної кількості техніки, що ними експлуатується практично відпрацювала амортизаційні терміни, застаріла та потребує заміни. Прийняття законопроекту пов’язано з необхідністю покращення ситуації, яка складається з забезпеченням господарств  мобільними енергетичними засобами, в першу чергу тракторами, яких в господарювання агропромислового комплексу налічується понад 300 тис. од. Тракторів, які експлуатуються від 11 до 20 р. — 57%, понад 20 р. — 26%, тобто 81% з них застаріли», — говориться в пояснювальній записці до законопроекту.

Основним завданням прийняття акту є створення законодавчої та нормативно-правової бази для комплексної модернізації застарілої техніки, що в даний час експлуатується в господарствах АПК. Це планується реалізувати на вітчизняних заводах машинобудування для агропромислового комплексу із залученням на всіх рівнях програм державної підтримки сільгосптоваровиробників.

«Відновлена техніка має бути на 20-30% дешевшою від аналогічної нової, буде повністю конкурентоспроможною на ринку стосовно нової та б/в іноземної техніки. При цьому, при умові залучення чинних програм державної підтримки, витрати на її придбання практично не перевищуватимуть  50%  вартості аналогічних нових машин», — сподіваються автори законопроекту.

Таким чином, передбачені в кожній теродиниці видатки на часткову компенсацію вартості відновлених тракторів в середньому 3-4 млн грн, дозволять щороку переоснащувати господарства АПК відновленими тракторами у кількості 600-700 одиниць.Радимо почитати