Новини

Ранньовесняне боронування збільшує врожай та знищує шкідників

16 Квітня 2018 222

Boronuvannya
Боронування
i.ytimg.com

Фахівці повідомляють, що врожайність озимих можна підвищити завдяки ранньовесняному боронуванню. В кількісному виразі різниця у показниках врожайності становить 10–20% на користь боронування.

Про це повідомляє superagronom.com.

Весняне боронування посівів озимих культур поліпшує їх фітосанітарний стан,  активізує розвиток поглинальної поверхні коренів. Крім того, боронування забезпечує розпушення верхнього кореневмісного шару ґрунту, що впливає на забезпечення кореневої системи рослин киснем, вологою та поживними речовинами.

Відповідно до рекомендацій ГУ Держпродспоживслужби у Херсонській обл. варто проводити ранньовесняне боронування посівів з огляду на стан посівів озимих культур.

«Проведення ранньовесняного боронування створює сприятливі умови для успішного розвитку рослин озимих культур у ранньовесняний та літній періоди, підвищує стійкість агроценозу до несприятливих чинників середовища та дає змогу на 10–20% підвищити врожайність», — повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Разом з тим боронування виконує і інші важливі для посіві функції:  видалення відмерлих решток листкової маси рослин культури внаслідок дії несприятливих чинників зимівлі, а також загиблих рослин падалиці попередника та бур’янів, руйнування ґрунтової кірки, поліпшення аерації та активізація мікробіологічних процесів, а також зменшує пошкодження посівів шкідниками.

Читати по темі: Дискові борони: «кроманьйонці» польових робітРадимо почитати