Новини

В Америці побудували гігантський сканер рослин, що схожий на космічний об’єкт

12 Квітня 2018 128

Scaner
Сканер рослин
agroxxi.ru

В штаті Арізона, США, вчені сконструювали величезний сканер для вивчення культурних рослин. Завдяки 30–тонній рамі і 15–метровому корпусу, а також незвичній конструкції, місцеві мешканці перший час приймали його за космічний прилад, що стежить за прибульцями та НЛО.

Про це повідомляє agroxxi.ru

Чудо техніки можна побачити за кілометри. Установка нависає над територією в два футбольних поля і рухається уздовж них по сталевих рейках, заміряючи індивідуальні характеристики тисяч рослин сорго, що ростуть під ним.

Це дослідження призначене для прискорення темпів впровадження біопалива з сорго на ринок і є частиною програми, що фінансується Агентством перспективних дослідницьких проектів енергетичного відділу.

На полі ростуть сотні ліній, сортів і гібридів сорго. У міру того, як сканер переміщається по полю, його камери і датчики оглядають рослини, фіксуючи дані про них в найдрібніших деталях. За півдня сканер збирає стільки ж даних, скільки могла б зібрати одна людина з кишеньковим сканером за п'ять тижнів. Уже відскановано близько 42 тис окремих рослин.

Вчені працюють над розвитком «енергетичного сорго» — різновиду культури, яка могла б успішно протистояти посухам і підвищенням температури. Дослідники вибрали Арізону як стартовий майданчик, так як умови вирощування рослин тут вважаються одними з найскладніших в США.Радимо почитати