Новини

Конфлікт Імперії Агро і ТАСкомбанку може перерости у зрив посівної. (ОНОВЛЕНО)

5 Квітня 2018 1 347

«Імперія-Агро» винна «ТАСкомбанку» 300 млн грн
«Імперія-Агро» винна «ТАСкомбанку» 300 млн грн
Traktorist.ua

Між «Імперія-Агро» і ТАСКОМБАНК розгорається багатомільйонний конфлікт. 

Про це повідомляє Latifundist.com із посиланням на власні  джерела на ринку.

1 квітня, 12:48 

Джерело сайту повідомило, що приводом для конфлікту став кредит банку «Імперії-Агро» в розмірі 300 млн грн.

«Компанія є боржником по кредиту, запорукою якого були товарні запаси. Очевидно банк намагається забрати своє, якими методами — це вже інше питання», — відзначило джерело.

В «Імперії-Агро» визнають наявність боргу і заявляють про те, що з минулої п'ятниці ТАС з найманою охороною блокує головний склад «Імперії-Агро». У компанії також підтверджують, що призупинили всі торгові операції.

Як повідомив Kurkul.com, що входить до агро медіахолдингу Latifundistmedia, до редакції вже звернулися кілька фермерів-клієнтів компанії. Для компаній ця ситуація може поставити під загрозу початок посівної.

Очевидно, що в результаті конфлікту між банком і компанією, серйозно постраждають агропідприємства, які законтрактовані на покупку матеріально-технічних ресурсів і чия продукція знаходиться на її складах.

За оцінками Latifundist.com, кількість постраждалих агрокомпаній може досягати тисяч господарств. Крім цього ситуація торкнеться виробників засобів захисту рослин, насіння і т.д., а також інші банки.

1 квітня, 17:43 Офіційне звернення Юрія Оцабрика

Власник компанії «Імперія-Агро» Юрій Оцабрик прокоментував ситуацію у офіційному зверненні.

«Компанія «Імперія-Агро» дуже стрімко розвивалася за останні роки. Її клієнтами стали тисячі фермерів! Стрімкий ріст нашої компанії був можливий тільки завдяки злагодженій роботі нашої найкращої команди фахівців! Я дуже ціную свою команду і компанію, що вона створила. Тому коли «Імперія-Агро» почала відчувати фінансові труднощі, я зайнявся пошуком інвестицій для компанії. Довгі переговори з багатьма потенційними інвесторами не дали позитивного результату. Останнє місце, куди я наважився звернутися по допомогу, був один із наших кредиторів — «ТАСКОМБАНК», адже я побоювався, що банкіри ніколи не зрозуміють бізнес. Але так як я був особисто знайомий з Тігіпко Сергійом Леонідовичем, сподівався, що він допоможе уберегти компанію від банкрутства, ставши її власником.
Так, зрозумівши, що найближчим часом ми не можемо виконувати всі свої фінансові зобов’язання, 28.03.2018 я пішов до «ТАСКОМБАНКу» і попросив, щоб група компанійТас дала деяке відтермінування оплат і надалі стала 100% власником компанії Імперія-Агро, що мені особисто нічого не треба, головне - зберегти компанію. Подивившись на цифри, команда «ТАСКОМБАНКу» (поки не вказую дійових осіб) запропонувала мені схему, при якій найменше страждають наші клієнти і працівники, а також, звичайно, «ТАСКОМБАНК», а збитки несуть здебільшого інші банки та постачальники з іноземним капіталом; і тиснувши на мене, переконувала, що це найкращий варіант», — наголосив він.

Щоб прочитати повне звернення натисніть на фото

Наразі, цієї інформації на офіційному сайті чи сторінках компанії у соцмережах немає.

1 квітня, 20:42 Повідомлення про початок перемовин

«Імперія-Агро» повідомила, що обидві сторони домовилися сісти за стіл переговорів.

 

1 квітня, Офіційна позиція ТАСКОМБАНКУ

На офіційному сайті ТАСКОМБАНК оприлюднив свою позицію щодо ситуації, яка склалася.

У зв'язку з тим, що в даний час здійснюється рейдерське захоплення основних активів і товарних запасів, які є заставним майном АТ «ТАСКОМБАНК», вважаємо за необхідне надати офіційну позицію Банку.

Між АТ «ТАСКОМБАНК» і ТОВ «Імперія-Агро» укладено кредитні договори, згідно яких зазначена компанія отримала від Банку кредитні кошти для підтримки і розвитку своєї діяльності. В якості забезпечення виконання кредитних зобов'язань в заставу АТ «ТАСКОМБАНК» передані насіння соняшнику і кукурудзи, хімічні добрива та інше майно згідно з переліком. Крім цього, в іпотеку АТ «ТАСКОМБАНК» переданий єдиний майновий комплекс-склад, в якому зберігається заставне майно Банку», — ідеться в повідомлення банку.

Щоб прочитати повне звернення натисніть на фото

2 квітня, Створено «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!»

Постраждалі в ході конфлікту Імперія-Агро та ТАСкомбанк фермери створили «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!». Про це Kurkul.com повідомив керівник Штабу Ігор Нікольченко.

Читайте більше за посиланням.

2 квітня, 16:00 Представники Штабу захисту фермерів зустрілися із Сергієм Тігіпком

Представники Штабу захисту фермерів
Представники Штабу захисту фермерів

Затягування переговорів між компанією «Імперія-Агро» та ТАСкомбанком призведе до зриву весняної посівної кампанії та багатомільйонних втрат сільськогосподарських виробників. Можливі збитки 10 господарств, які входять у «Штаб захисту фермерів «Поверни своє!» попередньо складають більше 248 млн грн.

Про це заявили представники «Штабу захисту фермерів «Поверни своє!» після зустрічі з менеджментом банку, а також з його власником Сергієм Тігіпком.

Детальніше про результати переговорів за посиланням.

2 квітня, Сторони домовились про поновлення інвентаризації майна на складі «Імперії-Агро»

За результатами робочої зустрічі і переговорів між уповноваженими представниками ТАСКОМБАНКУ та «Імперії-Агро», що відбулась 2 квітня, сторони домовились про поновлення інвентаризації майна на складі «Імперії-Агро» на предмет фактичної наявності товарних запасів — заставного майна банку. Про це сайт Kurkul.com дізнався з власних джерел.

Детальніше читайте на Kurkul.com.

3 квітня, 14:02 відкрито лінію підтримки фермерів «ПОВЕРНИ СВОЄ»

Traktorist.ua від імені фермерів країни звертається до всіх постачальників продукції, яку аграрії законтрактували з Імперією-Агро: хімія, насіння, добрива.

Просимо постачальників підставити плече підтримки фермерам: інформацією та розглядом будь-яких інших опцій для вирішення проблем ваших клієнтів. Збираємо контакти банків, юридичних компаній, трейдерів і агрохолдінгів — всіх, хто готовий домомогти фермерам. 

КОНТАКТИ ПІДТРИМКИ ТУТ!!!

Хочете допомогти постраждалим? Заповніть анкету

3 квітня, 14:26 Власник компанії «Імперія-Агро» Юрій Оцабрик вийшов на зв'язок

Попри інформацію, озвучену головою правління ТАСКОМБАНКу Сергієм Тігіпком, про небажання власника компанії «Імперія-Агро» Юрія Оцабрика йти на переговори, останній все ж з'явився в Україні.

За інформацією з офіційної сторінки Імперії-Агро в Facebook Юрій Оцабрик прибув до головного офісу ТАСкомбанку.

Журналістам Kurkul.com вдалося особисто поговорили з Юрієм Оцабриком після зустрічі з представниками ТАСКОМБАНКУ. Деталі діалогу читайте за ПОСИЛАННЯМ.

3 квітня, 18:15 Постраждалі фермери звернулися до Президента

Постраждалі від фінансового конфлікту між Імперія-Агро і ТАСкомбанк фермери звернулися до Президента, глави уряду, спікера парламенту та депутатів аграрного комітету з проханням втрутитися у ситуацію і запобігти зриву посівної на 3,7 млн га землі. Про це ідеться у листі, який має у своєму розпорядженні AgroPolit.com.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ ЗА ПОСИЛАННЯМ!!!

3 квітня, Фермери Кіровоградщини прорвалися на склади Імперії-Агро

Фермери з Кіровоградщини, що постраждали під час конфлікту Імперії-Агро і ТАСКОМБАНКу, ініціювали зустріч із представниками обох компаній. У результаті представники 20 господарств побували на складах Імперії-Агро. Про це Kurkul.com повідомляє керівник аграрної самооборони Кіровоградського району, фермер Віталій Береговий.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ ТУТ!

4 квітня, 18:36 Прокуратура Кіровоградщини відкрила справу щодо шахрайства Імперії-Агро 

Фермери Кіровоградщини на чолі з ГС «Аграрна самооборона» звернулися до прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка з проханням допомогти вирішити ситуацію з отриманням товару. На що прокурор повідомив про відкриття кримінальної справи щодо шахрайства з боку «Імперії-Агро». 

Раніше комерційний директор «Імперія-Агро» Сергій Поляков зазначив, що інвентаризація на складах компанії з їхнього боку завершена. Вони можуть розпочати відпуск товарів фермерам завтра з 9:00. Він додав, що можливо, видаватимуть продукцію тільки у межах оплаченого обсягу.

ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАЙТЕ ТУТ!

5 квітня, фермери приїхали до складів Імперії-Агро за своїм товаром

У Кропивницькому фермери зібралися біля складів «Імперія-Агро». Аграрії налаштовані забрати свій товар. Вчора під час переговорів сторін конфлікту фермери заявили, що дають «Імперії-Агро» та ТАСКОМБАНКу час до ранку, щоб завершити інвентаризацію на складах. Потім фермери-члени «Аграрної самооборони» у кількості 150-170 чоловік прийдуть, щоб отримати продукцію, за яку заплатили.

На ранок 5 квітня на місці також присутні представники юридичної компанії «Легіон», які говорять, що приїхали захищати фермерів і себе від «аферистів «Імперії-Агро». На місці присутні правоохоронці. 

ДИВИТИСЯ ПРЯМЕ ВКЛЮЧЕННЯ

Фермери, що вийшли зі складів, розповідають, що приміщення «забиті» товаром. Але представники банку хочуть у першу чергу вивезти своє заставне майно і не налаштовані віддавати продукцію аграріям. Фермери намагаються заїжджати на склади. ДИВИТИСЯ ВІДЕО

Представники ТАСКОМБАНКу і юридичної компанії «Легіон» блокують в'їзд представникам «Імперії-Агро» на територію складів.

Ми вивчаємо ситуацію і будемо інформувати про розвиток подій довкола конфлікту.

У разі, якщо ви володієте інформацією про те, що відбувається або є постраждалою стороною, просимо писати на редакційну пошту press@latifundistmedia.com або телефонувати 093 756 24 21.

 Довідка:
«Імперія-Агро» — офіційний дистриб'ютор провідних світових компаній-виробників посівного матеріалу та засобів захисту рослин. Компанія з'явилася на ринку в 2007 році і має власні представництва по всій території України. За цей час компанія пройшла шлях від офіційного дистриб'ютора світових і вітчизняних виробників посівного матеріалу та засобів захисту рослин до виробництва продуктів сільськогосподарського призначення під своїми торговими марками. Власником компанії є Юрій Оцабрик.

«ТАСКОМБАНК» — універсальний комерційний банк, який надає повний спектр фінансових послуг, як корпоративним клієнтам, так і фізичним особам. У 2004 банк приєднався до Групи «ТАС» - однієї з найбільших інвестиційно-фінансових груп країни, власником якої є Сергій Тігіпко. Також Тігіпко є власником агрохолдингу ТАС АГРО, земельний банк якого становить 88 тис га.



Радимо почитати