Новини

Названо п’ять технологій майбутнього, що оптимізують агрогалузь

21 Березня 2018 116

FutureFarm
Ферма майбутнього
cropscience.bayer.com

Голова AgTech Ukraine Юрій Петрук назвав п'ять ведучих технологій, на яких буде будуватись агробізнес майбутнього.

Про це повідомляє aggeek.net.

BlockChain — технологія розподіленого реєстру, в який неможливо вносити зміни. На сьогодні світові агро–брокери, транспортні компанії, виробники та крупні покупці вже використовують BlockChain в свої діяльності. Технологія включає в себе такі варіанти застосування на практиці: реєстри (Державний земельний кадастр в Україні в процесі переходу на технологію BlockChain), traceability (моніторинг життєвого циклу товару), смарт–контракти (віртуалізація документообігу), токенізація активів (оцифрування активів, їх зберігання та управління), форвардні та фьючерсні контракти (договори про майбутню купівлю/продаж товару в або поза біржою).

AR/VR (доповнена та віртуальна реальність) — це те, що суттєво вплине на систему навчання та тренінгів, на процес виробництва та тестування техніки, зменшить помилки персоналу та виробничі травми. Окрім того гейміфікація сприяє концентрації персоналу під час виконання монотонних завдань.

Електротранспорт — відомо, що затратна частина на паливно–мастильні матеріали достатньо висока. Тому електротехніка в майбутньому буде завойовувати все більше позицій. Це стосується і сільгосптехніки, і техніки для персоналу, і вантажоперевезень. Окремо варто відзначити зарядні станції — за умови законного вільного доступу можливо створювати зарядні точки в будь якій частині, а густе розташування ЛЕП дозволяє це робити майже всюди.

Енергоефективні технології передачі даних для датчиків — метеостанції, датчики вологи ґрунту, сенсори для складів та сховищ, ідентифікатори персоналу та обладнання, трекери для скота, датчики внутрішнього та зовнішнього середовища, індикатори систем безпеки та реагування. Всі ці системи та технології потребують каналів передачі даних, бажано безпровідних та енергозберігаючих.

Computer vision + Image recognition (компьютерний зір + розпізнавання облич) — мабуть найперспективніша ніша в технологічному напрямку. Супутникові дані, віддалений доступ, безпілотні технології — все це покликано індивідуалізувати управління та контроль на рівні окремої одиниці рослини, тварини, людини чи операції.Радимо почитати