Новини

Програма компенсації вартості техніки спрацює частково — фермер

19 Березня 2018 223

V_Perepelytzya
Голова Драбівської районної організації АФЗУ Валерій Перепелиця
agroparty.org.ua

Уряд заклав 100 млн грн на 25% компенсацію вартості вітчизняної сільгосптехніки для українських фермерів. Голова Драбівської районної організації АФЗУ Валерій Перепелиця розповів Agropolit.com що думають аграрії про таку фінансову можливість, про її переваги та недоліки.

Фермер впевнений, що програма спрацює, але частково. Для повноцінної реалізації програми, в першу чергу, необхідно максимально розширити перелік обладнання техніки для отримання компенсації при її купівлі.

«Для фермерів це 40% компенсації. Упевнений, що програма спрацює частково. Так, фермери більше орієнтовані на вітчизняне причіпне та навісне обладнання до тракторів, переробне обладнання тощо. А от щодо тракторів, комбайнів, сівалок — користуються попитом іноземні зразки. Тому головне, щоб вітчизняне машинобудування встигало за запитами фермерів», — зазначив Валерій Перепелиця.

Він висловив сподівання, що цей рік буде використаний для належного відпрацювання та внесення необхідних змін у програму державної підтримки. Крім того, акцент був зроблений на нагальній необхідності руйнування монополії на виробництво, реалізацію продукції та землекористування.

«Державні кошти використають, якщо програми своєчасно будуть донесені до споживача, якщо виконавці не будуть «тупити», якщо програми за своїми механізмами будуть доступні. А от ефективність цих програм — це зовсім інше питання», — резюмував голова Драбівської районної організації АФЗУ.Радимо почитати