Новини

Просо може стати новою основою для біопалива

16 Березня 2018 114

ProsoPrutovydne
Просо прутовидне
i.pinimg.com

Завдяки проведеним дослідженням Університету штату Колорадо, США, відкрито нові перспективи для виробництва біопалива. Про це повідомляє aggeek.net. Сировиною для цього може виступати прутовидне просо (віничне), яке являє собою неїстівну траву, що росте по всій території Північної Амерки.

Вчені використовували моделювання різних сценаріїв росту і виявили в них кліматичний слід від –11 до 10 грамів двоокису вуглецю на мегаджоуль — стандартний спосіб вимірювання викидів парникових газів в атмосферу. Для порівняння з іншими видами палива, вплив використання бензину призводить до викиду 94 г діоксиду вуглецю на мегаджоуль.

«Те, що ми побачили з просом, це спосіб зберегти вуглець в грунті. Просо не потребує багато добрив або посиленого зрошення, фермерам не портібно зорювати поле щорічно щоб сіяти нові культури, і вони мають гарний стан протягом десятиліть і довше», — зазначив науковий співробітник Лабараторії екології природніх ресурсів Джон Філд.

Ці рослини потенційно мають більшу продуктивність, та завдають менше шкоди навколишньому середовищу, ніж кукурудза.

Експеримент проводився на ділянці в Канзасі, розташованій біля установки, що виробляє біопаливо. Задопомогою інструменту DayCent, що моделює екосистеми, було відслідковано вуглецевий цикл, ріст рослин, вплив погоди, клімату та інших факторів в локальному масштабі. Разом з тим враховувались дані досліджень, що аналізували технічні деталі. Результатом став висновок, відповідно до якого те, де і як вирощується рослинний матеріал більш значуще ніж сліди парникових газів біопалива.

«Біопаливо має такі можливості, які інші джерела відновлюваємої енергії, такі як енергія вітру чи сонячної енергії, просто не мають. Коли ціна на нафту стане ще вище, ми побачимо збільшення зацікавленості до біопалива», — наголосив Джон Філд.Радимо почитати