Новини

ХТЗ розробив нову безступеневу трансмісію для колісних тракторів

13 Лютого 2018 222

ХТЗ-242 на AgroExpo 2017 у Кропивницькому
Traktorist.ua

Харківський тракторний завод випустив вдосконалену версію двопотокової безступеневої гідрооб'ємно-механічної трансмісії ГОМТ-2С.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Агрегат покликаний замінити в серійних моделях застарілу ступеневу механічну коробку перемикання передач і є спільною розробкою з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», з яким у вересні 2017 року було підписано Меморандум про стратегічне партнерство.

ГОМТ-2С має вдосконалену конструкцію, чотири технологічних тягово-швидкісних діапазони при русі вперед і два при русі назад, на кожному з них безступенево регулюється швидкість і тягові зусилля трактора.

«ГОМТ-2С   трансмісія власного виробництва, яка була вперше розроблена на пострадянському просторі. Її використання істотно покращує споживчі якості тракторів виробництва ХТЗ, знижує стомлюваність тракториста, підвищує надійність роботи двигуна і ергономічні показники машини в цілому», — наголосив головний інженер проекту з розробки та впровадження ГОМТ-2С Петро Поліщук.

Технічно, це аналог автоматичної коробки передач, яка встановлюється в легкових автомобілях. Функціонально оновлений агрегат дозволяє збільшити коефіцієнт корисної дії при реалізації основних технологічних операцій при експлуатації трактора (оранка, дискування, боронування, культивація, посів, транспортування причепа).Радимо почитати