Новини

Біопаливо із зерен гірчиці протестувала авіакомпанія Qantas

6 Лютого 2018 90

Зерна гірчиці
enki.ua

Літак найбільшої австралійської авіакомпанії Qantas здійснив незвичайний рейс, в якості палива для 15-годинного перельоту з Лос-Анджелеса в Мельбурн використав не тільки традиційне літакове паливо, але і біопаливо, зроблене з зерен гірчиці особливого виду. Про це повідомляє enki.ua

У паливному баку повітряного судна Boeing Dreamliner 787-9 використовували суміш 90% традиційного реактивного палива і 10% біопалива, отриманого з рослини Brassica Carinata (гірчиця абісинська), яку не використовують в їжу.

Представники авіакомпанії Qantas пояснили, що мета їхнього проекту, найближчим часом знизити викиди вуглекислого газу, які продукують їх літаками, більш ніж на 80%.

Цю рослину можна вирощувати на ділянках, непридатних для вирощування інших сільськогосподарських культур. Крім того, культивування цієї гірчиці покращує якість грунту, на якій вона зростає та зменшує її ерозію.

Agrisoma і Qantas працюють над формуванням для австралійських фермерів великих замовлень по вирощуванню абісинської гірчиці, і сподіваються, що до 2020 року вона стане найбільшою комерційною авіаційно-біопаливної культурою в країні.

Довгострокова стратегічна мета такого партнерства вирощування в Австралії культури Brassica Carinata мінімум на 400 тис. гектарів, що дасть змогу отримувати більш 200 млн л біопалива щорічно.Радимо почитати