Новини

DATAFIELD презентував новинки точного землеробства на AGROEXPO-2017

12 Жовтня 2017 109

Автоматичний пенетрометр DATAFIELD
Автоматичний пенетрометр DATAFIELD
traktorist.ua

На виставці в Кропивницькому компанія DATAFIELD представила пенетрометри для вимірювання щільності ґрунту і виявлення плужної підошви, а також метеостанцію, яка знімає 9 показників.

На стенді компанії було представлено ручний пенетрометр, який дозволяє вимірювати твердість ґрунту на рівній глибині до 60 см, будувати карту інтерполяції, яка показує, в якому місці на полі є ущільнення ґрунту і де варто здійснити обробіток глибокорозпушувачем.

Також DATAFIELD нещодавно презентувала автоматичний пенетрометр, який можна встановлювати на позашляховики, квадроцикли та іншу техніку на квадратний фаркоп або бампер.

«Автоматичний пенетрометр працює таким чином: ми під’їжджаємо до потрібної точки на полі, натискаємо кнопку «Виміряти» і починається процес вимірювання, який триває в середньому 25 секунд. Після цього будується автоматичний графік, який показує ущільнення на тій чи іншій глибині. Ці дані прив’язуються до GPS-координат і відправляються на загальний портал, де можуть бути виведені у вигляді інтерполяції або загального звіту», — пояснює директор компанії DATAFIELD Дмитро Шоферівський.

На основі загального звіту можна визначити, на яку глибину в якій зоні потрібно опускати лапу глибокорозпушувача. Це дозволяє більш ефективно використовувати ґрунтообробну техніку. За словами Дмитра Шоферівського, використання пенетрометру, який визначає зони ущільнення, дозволяє економити кошти на паливі та підвищити урожайність до 30%.

Автоматичний пенетрометр DATAFIELD
Автоматичний пенетрометр DATAFIELD

В комплекті з ручним пенетрометром йде GPS-модуль, сім-картка, на якій є річний доступ до інтернету, кейс з ложементом та доступ на загальний портал, на якому зберігаються всі дані звітів та формуються інтерполяції. Коштує така модель $1250.

Автоматичний пенетрометр коштує $4000, в комплекті йде кілька варіантів кріплення, додатково підключається GPS-антена, яка встановлюється зверху на кабіну.

Крім того, на стенді компанії також була представлена стаціонарна метеостанція, яка слідкує за 9-ма показниками, зокрема, напрямком та швидкістю вітру, температурою і вологістю повітря, температурою і вологістю ґрунту, рівнем опадів —  дощомір та датчик сонячної радіації.Радимо почитати