Новини

Механізм програми здешевлення вітчизняної сільгосптехніки на 2018 рік потребує вдосконалення — Навроцький

12 Жовтня 2017 134

Трактор ХТЗ-243К
Трактор ХТЗ-243К
traktorist.ua

Механізм програми здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва слід удосконалити, щоб підвищити його ефективність. Про це зазначив науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ярослав Навроцький, як повідомляє прес-служба центру.

«Перш за все, термін формування переліку вітчизняної техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету, слід встановити не пізніше 1 лютого. За таких умов аграрії встигнуть придбати необхідну їм техніку ще з початку весняних польових робіт, а також зможуть спланувати закупівлі на осінньо-польовий період», — пояснив Ярослав Навроцький.

Він додав, що компенсацію за програмою доцільно збільшити до максимального рівня в 40%, що підвищить зацікавленість як виробників сільгосптехніки, так і агропідприємств.

За його словами, також доцільним буде здійснення компенсації виробникам та продавцям техніки, а продаж здійснювати за ціною, зниженою на суму компенсації. Це надасть покупцям можливість придбавати техніку одразу за зниженою ціною без виконання бюрократичних процедур, а продавцям дозволить активізувати обсяги продаж за рахунок підвищення попиту та гарантованої державою компенсації.

Крім того, слід зобов’язати виробників агротехніки 50% отриманої компенсації спрямовувати на проведення науково-конструкторських робіт, впровадження новітніх технологій виробництва, покращення якості, надійності та продуктивності техніки, зауважив науковець.Радимо почитати