Новини

Програма компенсації вартості сільгосптехніки майже не працює – Навроцький

10 Жовтня 2017 201

Комбайн Skif-280 Superior від ХМЗ
Комбайн Skif-280 Superior від ХМЗ
traktorist.ua

За даними Мінагрополітики, станом на 1 жовтня 2017 року 96 аграрних підприємств отримали компенсацію на суму 11,58 млн грн за придбані ними 149 одиниць української сільгосптехніки. Це лише 2,3% з 550 млн грн, виділених у державному бюджеті 2017 року на програму часткової компенсації. Про це зазначив науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Ярослав Навроцький, як повідомляє прес-служба центру.

За його словами, перевагами програми найбільш активно скористалися аграрії південних областей України: 39 підприємств закупили 56 одиниць техніки на суму 24,9 млн грн.

24 підприємства з центральних областей придбали 35 одиниць техніки та обладнання на 10,3 млн грн. 14 сільгосппідприємств на сході придбали 29 одиниць нової техніки на суму 11,2 млн грн. У Західній Україні 12 агропідприємств закупили 19 одиниць вітчизняної техніки на суму 8,5 млн грн.

Найменше вітчизняної техніки — 10 одиниць на суму 3 млн грн в рамках програми придбали сільгосптоваровиробники 7 підприємств північних областей.

«Низька дієвість програми компенсації вартості сільськогосподарської техніки зумовлена, перш за все, бюрократичними аспектами процесу — оформлення заявки, подача інформації для заповнення форм, відкриття додаткових рахунків у державних банках тощо», — пояснує Ярослав Навроцький.

За його словами, також негативно вплинуло подовження у 2017 році термінів прийому заявок від виробників сільськогосподарської техніки щодо включення їх продукції до переліку сільгосптехніки, яка підлягає компенсації, до 1 травня.

«До цього часу аграрні підприємства вже не лише здійснили більшість весняних польових робіт, під які могла би закуповуватися сільгосптехніка в рамках державної програми, а й частково вже визначилися з її придбанням на осінньо-польовий період», — розповідає спеціаліст.

Згідно з даними Мінфіну, перша виплата компенсацій відбулася у жовтні, а таке відтермінування зменшує привабливість державної програми підтримки.Радимо почитати