Новини

У Британії зібрали урожай, використовуючи тільки безпілотну техніку

11 Вересня 2017 66

Безпілотна техніка, якою збирали врожай
Безпілотна техніка, якою збирали врожай
thetimes.co.uk

Вчені з Університету Харпер Адамс провели весь цикл фермерських робіт, від посадки до збору врожаю, з використанням лише безпілотної техніки. На обробіток одного гектара ячменю дослідники витратили близько £200 тис. Про це повідомляє hightech.fm

Трактор і зернозбиральний комбайн обладнали камерами, лазерами і системами GPS, які дозволили машинам без допомоги людини орієнтуватися в просторі та проводити сільськогосподарські роботи.

Віддалено відслідковувати стан поля допомогли дрони. З їхньою допомогою вчені збирали зразки ґрунту і аналізували стан посівів. Також на поле встановили датчики для моніторингу. А для догляду за рослинами використовували автоматичні системи обприскування.

На проект під назвою Hands-Free Hectare британський уряд виділив £200 тис. За словами керівника проекту, інженера Кіта Франкліна, це найдорожчий гектар ячменю в історії. Однак вчений вважає, що експеримент вартий того.

Він також зазначив, що своїм проектом інженери хотіли довести, що всі процеси обробітку врожаю вже можна автоматизувати, використовуючи існуючі технології. Поки цьому заважає надмірна громіздкість сільськогосподарської техніки. Машини меншого розміру будуть виконувати завдання з більшою точністю і завдадуть менше шкоди ґрунту.

Незважаючи на успішне завершення проекту, вчені зіткнулися зі складнощами. Обладнаний датчиками трактор не міг рухатися по прямій колії, тому посадки теж вийшли нерівними. Також вченим не вдалося переобладнати трактор для проведення обприскування. Крім того, відстеження процесів на відео виявилося більш складним завданням, ніж спостереження за полем в реальності.

Спеціалісти говорять, що до 2022 року ринок розумного фермерства досягне $11,2 млрд. У 2016 році він становив $5,18 млрд. Багато фермерів вже застосовують дрони, GPS-технології, системи фарм-менеджменту і роботів. Популярність також набирають вертикальні і контейнерні ферми, які допомагають підвищити врожайність і скоротити споживання води.Радимо почитати