Новини

Гарвардські вчені створили шини, які заклеюються самостійно

22 Серпня 2017 90

Нова розробка Гарвардських вчених
Нова розробка Гарвардських вчених
traktorist.ua

Група дослідників з Гарвардського університету розробила новий тип каучуку, який дозволить шинам самостійно заклеювати проколи. Про це повідомляє tehnot.com.

Їхній метод принципово відрізняється від розробок провідних компаній-виробників шин, які встановлюють всередину покришки додатковий герметизуючий шар.

В Гарварді створили каучук, який має властивості гідрогелю, що дозволить йому самостійно заклеювати пробоїни. Проблема полягала в тому, що каучук складається з полімерів з постійними ковалентними зв'язками, які відрізняються великою міцністю і не відновлюються в разі розриву. По цій причині, щоб створити новий тип каучуку, було вирішено зробити зв'язки між полімерами оборотними.

Для вирішення проблеми був використаний «молекулярний канат» у вигляді полімерів з розгалуженою структурою. Це дозволило поєднати обидва типи ковалентних зв'язків.

У шині зі звичайного каучуку при певних навантаженнях можуть виникнути тріщини. У новому «гібридному» матеріалі утворюються волосні тріщини, краї яких з'єднані пучками волокон. За рахунок цього навантаження перерозподіляється і це запобігає появі точок, у яких можливий розрив. Коли ж навантаження зменшується, матеріал повертається в вихідну форму.

Якщо в шині, виготовленій з використанням цього матеріалу, утвориться проріз, він не зникне в той же момент, але він буде затягуватися під час їзди, що дозволить уникнути серйозних пошкоджень.Радимо почитати