Бренди

Porsche

Porsche (повна оригінальна назва — Die Dr. Ing. h.c. F. Porsche AG, скор. Porsche AG (укр. Акціонерне товариство Порше) — німецька автобудівна компанія, що з 2007 року на 100 % належала холдингу Porsche Automobil Holding SE.

З 7 грудня 2009 49,9 % акцій компанії належить концерну Volkswagen AG. Компанія спеціалізується на випуску легкових спортивних та гоночних автомобілів. Штаб-квартира компанії знаходиться в Штутгарті, основні заводи в Штутгарті і Лейпцигу. Голова правління — Міхаель Махт, голова наглядової ради — Вольфганг Порше.

Датою заснування компанії вважається 1931 рік, коли інженер-механік Фердинанд Порше відкрив власне конструкторське бюро. До цього він попрацював у численних компаніях, в тому числі 17 років він був технічним директором (головним конструктором) в австрійській філії Даймлера, потім протягом 6 років очолював конструкторське бюро і був членом правління Daimler-Motoren-Gesellschaft, що пізніше перетворилася в Daimler-Benz AG.

До Другої світової війни компанія випускала також авіаційні та танкові двигуни. У післявоєнні роки компанія випускала трактори. Після розробки на замовлення держави першого німецького «народного автомобіля» Фольксваген Тип-1 (пізніше названий «Жук») Фердінанд Порше створює схожого на «Жука» першого власного спортивного автомобіля, котрий починаючи з 1948 року випускає під назвою Porsche 356.