Бренди

Kenworth

Kenworth — торгова марка автомобільноїбудівельної компанії, що спеціалізується на виробництві середніх і тяжких вантажних машин, седельних тягачей, грузових шасі і самоскидів.

Компанія Kenworth розташована в США, Канаді, Австралії та Мексиці, використовуючи дочерні компанії транснаціональної корпорації Paccar Inc.

Назва фірмової торгової марки та компанії походить від скорочування прізвищ її засновників: «Ken» + «worth» → «Kenworth».

Історія

«Kenworth Motor Truck Company» була заснована в 1923 році на виробничій базі «Gersix Motor Co.» як акціонерне товариство американськими підприємцями Гаррі Кентом і Едгаром Уортингтоном в місті Сіетл, штат Вашингтон. На заводі відразу ж приступили до виробництва вантажівок під маркою «Kenworth». У 1924 році було побудовано і продано 80 автомашин невеликої вантажопідйомності, через рік після заснування на лінії збирали вже дві вантажівки в тиждень.

У 1926 році «Kenworth Motor Truck Company» відкриває майстерню (лінію) з виробництва шасі для пасажирських автобусів. У 1929 році Гаррі Кент змінив Едгара Уортінгтона на посаді президента «Kenworth Motor Truck Co.». До того часу продажу йшли не погано, попит перевищував пропозицію і компанія відчувала необхідність у розширенні своїх виробничих площ. І ось, у тому ж році вдалося побудувати і запустити новий завод по збірці вантажівок в місті Сіетл.

Світова економічна криза кінця 1920-х років і Велика депресія в США пригальмували стійке зростання компанії. Падав попит на продукцію, банки вимагали повернення відсотків за кредитами. Тим не менш, менеджерам «Kenworth», завдяки постійній модернізації виробничих ланцюжків і політики агресивного маркетингу вдалося отримати «муніципальні замовлення» на проектування та будівництво пожежних машин і автобусів.

У 1933 році «Kenworth» стала першою американською компанією, яка почала встановлювати дизельні двигуни на свою серійну продукцію. Оскільки дизельне паливо в ті часи, в США, варто було значніше дешевше бензину, «дизеля» компанії користувалися стійким попитом і стали лідером продажів на автомобільному ринку Америки. Справи компанії пішли в гору і це поклало початок розробці і виробництву відомої лінійки вантажівок, автобусів і спеціальної техніки «Kenworth» з дизельним двигуном.

У 1936 році «Kenworth Motor Truck Co.». проектує і випускає свій першу безкапотну вантажівку. Ці вантажівки виявилися надзвичайно ефективними і були в змозі везти максимальну кількість вантажу при мінімальній загальній довжині.

В даний час «Kenworth» оснащує свої тягачі, вантажні платформи й шасі дизельними двигунами виробництва «Paccar Inc.» і Cummins. Двигуни та навісне обладнання виробляються на заводах в містах Колумбус (Місісіпі).

Як і багато інших виробників вантажівок у США, Kenworth встановлює на свої моделі тягачів і вантажних платформ двигуни корпорації «Cummins» різної потужності і оснащеності.

Коробка передач як правило фірми Eaton або Allison, ходова частина: «Meritor», Dana З 2016 року на серійні моделі магістральних тягачів і самоскиди встановлюється силовий агрегат «Powertrain» зі здвоєним провідним тандемом (ведучі мости) власного виробництва, — «40K tandem axle» зручна і доступна композиція «Kenworth» дає можливість досвідченому водієві, з мінімальними витратами провести ремонт або заміну вийшли з ладу вузлів і агрегатів.

Для самостійного ремонту необхідно мати «дюймові» ключі, які можна знайти в «американських» сервісних центрах або сантехнічних магазинах. Втім, для заміни коліс підійде і простий розвідний ключ. Колеса, зрозуміло, американського стандарту.

Так як у американських тягачів система електропостачання 12-вольтова, для того щоб причепити напівпричіп «європейського типу», ставиться перетворювач напруги (інвертор) з 12 на 24 вольта.

Офіційний сайт компанії: kenworth.com