Бренди

Гянджинський автомобільний завод

Гянджинський автомобільний завод — азербайджанський виробник автобусів і вантажних автомобілів. Штаб-квартира розташовується в місті Гянджа. Директором заводу є Фатіев Ханлар.

Завод випускає вантажні автомобілі та спецтехніку спільно з білоруським МАЗом під марками Gəncə і Pəhləvan, а також спецтехніку марки Belarus і 6 моделей позашляховиків УАЗ.

У квітні 2018 року на заводі відбулася церемонія випуску десятитисячного трактора Belarus, які виготовлялися на заводі з 2009 року. На церемонії взяли участь віце-прем'єр Білорусі Володимир Семашко, посол Білорусі в Азербайджані, гендиректор Мінського тракторного заводу, глава ВО «Гянджинський автомобільний завод» та інші особи.

Історія заводу:

Будівництво заводу почалося в 1986 році під назвою КіАЗ (Кіровабадскій автомобільний завод). Виробнича потужність заводу була розрахована на випуск 30 000 автомобілів. Будівництво заводу по проекту повинно було закінчитися в 1989 році, але через економічні проблем кінця 1980-х років і наступного розпаду СРСР добудова заводу була відкладена на невизначений час. На основі його проекту був побудований Брянський автомобільний завод.

На початку 2000-х років будівництво заводу відновилося і в грудні 2004 року Гянджинський автомобільний завод почав функціонувати. Першим зібраним автомобілем була ВАЗ-11113 «Ока». У травні 2005 року Гянджинський автомобільний завод підписав договір з Ульяновським автомобільним заводом по збірці 10 моделей «УАЗ». Контракт тривав до 1 серпня 2006 року. За рік на заводі зібрали 243 автомобілів марки «УАЗ».

У 2005 році Гянджинський автомобільний завод підписав контракти з китайськими автомобільними об'єднаннями Changan і Li Fan. 8 жовтня було випущено перший китайський автомобіль на заводі в Гянджі.

У 2008 році завод випустив близько 600 автомобілів і тракторів. У 2016 році Гянджинський автомобільний завод і Автомобільний завод «Урал» підписали контракт на збірку і реалізацію автомобілів «Урал» в Азербайджані. У 2017 році був підписаний меморандум з представниками Чеського автомобільного заводу по виробництві в Азербайджані вантажівок марки Tatra.

Офіційний сайт компанії: ganjaauto.gov.az