Бренди

General Motors

General Motors — американський автомобільний концерн, виробляє вантажні і пасажирські автомобілі в 37 країнах і продає їх в 192 країнах. Компанія продає автомобілі під брендами Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, Holden та Wuling.

Заснована в США в 1908 році Вільямом Дюрантом, що вже мав до того моменту компанію Б'юїк (Buick). З 1931 по 2008 був найбільшим у світі виробником автомобілів.

Раніше також компанія випускала автомобілі под брендами McLaughlin (бренд ліквідовано), Oakland (бренд ліквідовано), Oldsmobile (ліквідовано після банкрутства і реструктуризації компанії 2009 року), Pontiac (ліквідовано 2009 року), Hummer (ліквідовано у 2010), Saab (підрозділ продано Spyker Automobile), Saturn (ліквідовано 2009 року), Vauxhall/Opel (продано Groupe PSA)

Штаб-квартира розташована в Детройті.

Голова ради директорів і головний керівник — Мері Тереза Барра (Mary Teresa Barra).

Банкрутство

Найбільший американський автоконцерн General Motors подав 1 червня 2009 заяву про захист від кредиторів, удавшись до ст. 11 закону про банкрутства США. Відповідний документ був направлений до окружного суду Нью-Йорка.

Раніше того ж дня до ст. 11 закону про банкрутство США удалася дилерська компанія GM — Chevrolet-Saturn of Harlem Inc. Цей крок був зроблений в рамках банкрутства всього автоконцерну. З поданої заяви дилера виходило, що GM утворює нову компанію Auto Acquisition Corp., у якій 60 % належатиме уряду США.

Ця компанія викупить в процесі банкрутства більшість активів автоконцерну, що розорився. У своїй заяві GM перерахував активи на балансі компанії на суму 82,29 млрд доларів (за станом на 31 березня 2009).

Процес реструктуризації GM має продовжиться від 60 до 90 днів, в ході якого уряд США вкладе в компанію додаткові 30 млрд дол. Ці кошти необхідні для підтримки життєздатності автоконцерну і будуть виділені понад тих 19,4 млрд дол., які компанія вже отримала в рамках державної допомоги. В ході керованого банкрутства заводи GM зупинятися не будуть.

За це державі перейде контроль над компанією, що викликало побоювання відносно націоналізації автоконцерну. Проте президент США Барак Обама спробував заспокоїти ринок, заявивши, що уряд не має наміру контролювати проблемний автоконцерн постійно і готовий позбавитися від отриманого пакету акцій відразу після того, як GM завершить реструктуризацію і повернеться до нормальної роботи.

Варто відзначити, що в історії банкрутств американських компаній банкрутство GM стало третім за величиною після банкрутств WorldCom і інвестбанку Lehman Brothers.

Діяльність в Україні

У 2003 році була підписана генеральна дистриб'юторська угода між Корпорацією «УкрАВТО», Запорізьким автомобілебудівним заводом та GM — DAT. Крім імпорту автомобілів в Україну, General Motors виступив виробничим партнером ЗАТ ЗАЗ і АТ «УкрАВТО», надавши інвестиції для освоєння крупно- та дрібно вузлового збирання автомобілів свого модельного ряду.

Офіційний дистриб'ютор автомобілів Cadillac в Україні УкрАвтоЗАЗ-Сервіс (підрозділ Корпорації УкрАВТО) продовжує успішне формування дилерської мережі Cadillac в Україні. 14 грудня 2007 року, відбулася урочиста презентація нового бренду Cadillac у Дніпрі.

УкрАвтоЗАЗ-Сервіс є офіційним дистриб'ютором автомобілів Cadillac в Україні з березня 2007 року. Автосалон офіційного дилера компанії — «Дніпропетровськ-Авто» є першим автосалоном, що представляє всесвітньо відомий Cadillac у дніпропетровському регіоні. В салоні також представлені автомобілі Opel та Chevrolet, які сьогодні в десятці найпопулярніших марок на ринку нових автомобілів в Україні.

Офіційний сайт компанії: gm.com