BMW (Bayerische Motoren Werke AG)  — німецький автобудівний та авіамоторний концерн і однойменна торгова марка автомобілів преміум- та люкс-класу і мотоциклів.

Концерн є материнською фірмою (холдингом) об'єднання BMW Group, в яке входять такі окремі виробництва: мотоцикли BMW, автомобілі марок BMW, Rolls-Royce, MINI, дочірні виробництва BMW M, BMW тощо.

Емблема BMW — відповідає біло-блакитним кольорам прапору Баварії та є стилізованим зображенням пропеллеру літака, двигуни до яких виробляла компанія на початку заснування.

До Другої світової війни

BMW була заснована Карлом Фрідріхом Раппом у жовтні 1916 року, спочатку як виробник авіаційних двигунів, Bayerische Flugzeug-Werke. Округ Мюнхена — Milbertshofen був обраний тому, що він розташований поблизу від Flugmaschinenfabrik Густава Отто — німецького виробника літаків.

У 1916 році компанія підписує контракт на виробництво двигунів V12 для Австро-Угорщини. Потребуючи додаткового фінансування, Рапп отримує підтримку Камілло Кастільйоні і Макса Фріца, компанія відтворюється як Bayerische Motoren Werke GmbH.

Надмірне розширення стало причиною ускладнень, Рапп покинув компанію, і керівництво компанією було прийнято австрійським промисловцем Францем Джозефом Поппом у 1917 році, компанія була перейменована у BMW AG в 1918.

У 1919 році Франц Дімер встановив перший світовий рекорд BMW, піднявшись на висоту 9760 метрів на аероплані з двигуном BMW.

Після Першої світової війни, Версальський мирний договір (1919) заборонив виробництво літаків у Німеччині. Отто закрив свою фабрику і BMW перейшла на виробництво гальм для потягів.

У 1919 році BMW розробив свій перший мотоциклетний двигун, що використовувався у моделі Victoria, яку випускала компанія у місті Нюрнберг.

1922 — BMW будує свою сьогоднішню основну будівлю на схід від мюнхенського аеропорту Обервізенфельд (сьогодні це міський Олімпійський Центр).

У 1923 році BMW випускає перший мотоцикл — R32. Який мав горизонтально-опозитний двигун повітряного охолодження об'ємом 500 см³.

1924 — Перший міжконтинентальний політ в Персію на літаку, оснащеному двигунами BMW.

1926 — Гідролітак Rohrbach Ro VII з двигунами BMW VI встановлює п'ять світових рекордів.

1927 — В цьому році було встановлено 87 світових рекордів в авіації. 29 з них — на літаках з двигунами BMW.

1939 — Початок серійного виробництва найбільшої і найпотужнішої довоєнної моделі BMW 335

Після Другої світової війни

1948 — Мотоцикл BMW R 24 з Мюнхена стає першим післявоєнним виробом BMW.

1950 — BMW R51 / 2 — відродження мотоциклів з двоциліндровими двигунами.

1951 — BMW виробляє свій перший післявоєнний автомобіль — 501.

1954 — BMW стає чемпіоном світу в перегонах мотоциклів з колясками та утримує світову першість наступні двадцять років.

1955 — Відділення BMW Triebwerk GmbH повертається до життя. Компанія орієнтується на традиції виробництва авіамоторів. Наступним кроком у правильному напрямку стала зміна політики компанії BMW з метою популяризації своєї продукції у середнього класу.

А першим масовим автомобілем у післявоєнні роки стала BMW Isetta. Ідея створення мініатюрної машини належала італійської компанії Iso, а створений нею прототип кузова був куплений німцями.

1956 — Спортивні автомобілі моделей 503 і 507.

1959 — Модель 700 стала першим великим серійним успіхом для автомобілів BMW. Компанія BMW виставляється на продаж.

1994 — Запущено завод BMW в Спартанбурзі. Відкрито 16-та філія BMW de Mexico SA, створено торгове представництво в Пекіні.

1995 — Презентація легендарного BMW Z3 Roadster. Автомобіль стає зіркою кінематографу і знімається у фільмі про Джеймса Бонда.

1999 — На автосалоні в Детройті проходить презентація нового повнопривідного автомобіля BMW X5.

Нині BMW, що почалася з маленького авіамоторного заводу, виробляє свою продукцію на п'яти заводах у Німеччині і двадцяти двох дочірніх підприємствах по всьому світу.

Офіційний сайт компанії: bmwgroup.com