Статті

ТОП розділу Технології. Висіваючі апарати

11 Квітня 2019 262

Технології пов'язані з висіваючими апаратами
Технології пов'язані з висіваючими апаратами
Agrivisionsolutions.com

Одним з ключових гравців та невід’ємним елементом кожної посівної є сівалка. Хоча по-іншому й бути не може, посівної без неї не відбудеться. Найголовнішим завданням сівалки є вкладання насіння в ґрунт. Але чи всі сівалки однакові? Чому на ринку так багато брендів і чому кожен з них заявляє, що саме його агрегат унікальний і потрібний фермерові, якщо вони виконують одну й ту саму функцію? Вся справа у тому, як саме вони це роблять. Саме тому Traktorist.ua вирішив познайомити вас з головним елементом кожної сівалки точного висіву — висіваючим апаратом. Для підготовки матеріалу ми скористалися розділом Технології на сайті Traktorist.ua, де зібрана інформація про різні системи та комплектуючі сільгосптехніки.

Kverneland Optima HD-II

Висівна секція HD II від компанії Kverneland встановлюється на сівалки Optima. Як стверджує виробник, завдяки їй збільшується точність стандартної сівби і сівби в мульчу. Оптимальний контроль глибини обумовлюється великою базовою вагою висівної секції і можливістю додавання до 100 кг додатково тиску на кожну висівну секцію завдяки системі довантаження за допомогою пружини. Копіювання рельєфу поля досягається завдяки великим опорним колесам, змонтованим за «крокуючим» принципом (Ø410 мм з шириною 120мм). Точне розміщення насіння забезпечується завдяки невеликому сошнику, за яким слідує прикочуюче колесо і мульти-регульоване прикочуюче колесо V-подібного профілю.

Сівалка Kverneland Optima TF-profi (джерело: ien.kverneland.com)

Kverneland Optima SX

Ще один висівний апарат від норвезької компанії. Optima SX також створений для сівалок Optima. Висівний апарат забезпечує точний посів при швидкості 18 км/год. Насіння вдувається в насінневу борозну повітряним потоком зі швидкістю до 70 км/год. Чутливий посівний матеріал захищений спеціальним м’яким колесом, що захищає його від пошкодження. У Kverneland говорять, що завдання Optima SX полягає в тому, щоб зробити висів більш швидким та зберегти насіння. У зв’язку зі зниженим рівнем тертя, висівний апарат потребує невеликої потужності, а швидкістна сівалка Optima SX може працювати без додаткового обладнання, такого як електричний генератор.

Сівалка Kverneland Optima V з висівним апаратом Optima SX (джерело: ien.kverneland.com)

На обох висівних секціях Kverneland встановлюється нова система інтегрованого обладнання для внесення мікрогранулята. Ця інноваційна технологія отримала бронзову нагороду виставки SIMA-2019.

Precision Planting vSet

Precision Planting vSet — вакуумний висіваючий апарат точного висіву, який дозволяє підвищити точність висіву всіх культур, особливо соняшнику, з мінімальною кількістю двійників і пропусків при рівній відстані між рослинами в рядку.

Зі слів розробника, його конструкція проста і надійна. Перш за все міцний пластиковий корпус, що складається з двох частин, які роз'єднуються вручну, без застосування будь-яких інструментів. Усередині корпусу розташовується висівний диск, який виготовлений з полікарбонатного сплаву, що забезпечує високу стійкість до зношування. Диски діляться на однорядні і дворядні, в залежності від висіваючої культури (кукурудза, соняшник, соя). Поглиблення навколо отворів диска забезпечують відведення пилу, яка може накопичуватися всередині висівного апарату.

Сівалка оснащена вакуумною висівною системою vSet (джерело: precisionplanting.com)

Вакуумна висівна система vSet пропонує користувачам звичайних механічних висівних апаратів поліпшену cингулярність, більше зручності, більший термін служби і велику гнучкість у використанні насіння. Це можливо за допомогою переобладнання старої механічної сівалки на сучасну сівалку вакуумного типу.

Precision Planting — це не окрема сівалка, а набір рішень, які можна встановити на нову чи стару сівалку будь-якого, перш за все, американського бренду. В Україні Precision Planting представляє компанії «Бізон-Тех».

Читати за темою: Дмитро Граца: Precision Planting виводить сівалку на новий рівень

John Deere MaxEmerge 5 row-unit

Висівна секція MaxEmerge 5 row-unit американської компанії-гіганта John Deere представляє собою кульмінацію багатьох інженерних рішень компанії. Система вакуумного вимірювача акуратно тягне і утримує окреме насіння в отворах насіннєвого диска. Пряма подача з шланга Central Commodity System (CCS) в міні-бункер забезпечує безперервний вільний потік насіння. Товщина диска сошника Tru-Vee становить 3,5 мм (0,14 дюйма), що забезпечує тривалий термін служби. Пневматична притискна система дозволяє регулювати притискне зусилля відповідно до робочих умов. Вона складається з однієї пневматичної подушки на кожну висіваючу секцію, забезпечуючи безступінчасто регульований притискний тиск — до 181,4 кг на секцію.

John Deere MaxEmerge 5 row-unit (джерело: ocj.com)

Maschio Gaspardo Chrono

Інноваційний високошвидкісний висіваючий апарат Maschio Gaspardo Chrono здатний працювати на швидкостях до 15 км/год без втрати якості та випробувався навіть на швидкостях до 22 км/год. За інформацією компанії, Chrono здатний збільшити продуктивність сівалок більш ніж на 50%.

Висіваючий апарат Maschio Gaspardo Chrono

«Основне завдання секції, яка буде виконувати посів на швидкостях 15-18 км/год, — витримувати глибину посіву та забезпечувати якісне розкладання насінин. Для цього Chrono обладнаний пневматичною пружиною, яка дозволяє створити тиск на висіваючому апараті до 300 кг. В залежності від швидкості й умов, в яких буде працювати апарат, оператор з кабіни трактора може керувати тиском», — розповідає директор компанії «Маскіо-Ґаспардо Україна» Дмитро Давиденко.

Насінину позитивний тиск зіштовхує з диску в насіннєпровід, де розріджений тиск притягує її до зони, у якій знову застосовується позитивний тиск, який вистрілює насінину в землю зі швидкістю 40 км/год. Від точки сходу з диску до моменту попадання в землю, насінина завжди рухається під впливом повітря — тиску чи вакууму. За допомогою цього, навіть на найбільш високих швидкостях ми будемо завжди отримувати ідеальне вкладання насіння в ґрунт.

Читати за темою:  Висіваючий апарат Maschio Gaspardo Chrono отримав срібну медаль на ІнтерАГРО-2018

Таким вийшов ТОП висівних апаратів. Ця інформація знаходиться у розділі Технології на Traktorist.ua. Подивитися різноманітні системи, рішення та інновації з інших тем ви можете у цьому розділі.

© Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати