Статті

SIMA-2019: Найцікавіше з північного Парижа

22 Березня 2019 224

Нагороди, новинки та інновації на цьогорічній виставці SIMA
Нагороди, новинки та інновації на цьогорічній виставці SIMA
Traktorist.ua

Цього року виставку SIMA відвідали 232 тис. відвідувачів із 135 країн. 23% з них були з-за кордону Франції. Подію висвітлювали 600 журналістів. Серед них і представники редакції Traktorist.ua. Ділимося ще «гарячими пиріжками» із сільськогосподарського серця Парижа.

SIMA — це найбільша французька виставка сільгосптехніки та рішень для тваринництва. У 2015 році вона відзначила своє 75-ліття. До цього часу вона проводилася щорічно, а далі — кожних 2 роки, як і німецька виставка Agritechnica. Цікаво, що рік проведення цих двох найбільших європейських виставок збігається. Але тоді як Париж відкриває сільськогосподарський сезон у лютому, Ганновер його завершує у листопаді.

Найбільша французька виставка сільгосптехніки SIMA-2019

SIMA-2019 стала 78-ю виставкою за рахунком. У ній взяли участь 1770 компаній із 42 країн. Варто зазначити, що кількість учасників з 2017 р. зросла більш ніж удвічі — 2 роки тому їх було 849. Загальна площа виставки становила 27 га. За кілька днів ми не змогли обійти всього, бо це фізично майже неможливо, та все ж встигли багато де побувати, тож розповідаємо, що чули й бачили.

Нагороди

Хорошою традицією багатьох провідних виставок сільськогосподарської техніки стало нагороджувати компанії за інноваційні прогресивні рішення чи техніку.

Технічний консультант журі SIMA Innovation Awards та екс-президент цієї організації Рене Отле під час круглого столу з українськими журналістами розповів про основні тенденції розвитку сільгосптехніки:

  1. Велика увага до комфорту й безпеки операторів.
  2. Хмарні технології та контроль над всіма процесами підприємства з єдиного центру.
  3. Механічна боротьба з бур‘янами. Все більше виробників фокусуються на випуску борін-мотиг та інших способах безхімічної боротьби з бур‘янами, наприклад, за допомогою електроструму.
  4. Збереження та покращення якості ґрунту, боротьба з ущільненням.

Рене Отле — екс-президент та технічний консультант SIMA Innovation Awards

Якщо виділяти конкретні нагороди, то трактор Massey Ferguson 7719 S потужністю 190 к. с. було визнано «Машиною року-2019», він посів перше місце в категорії тракторів середньої потужності. Новий MF 7719 S, який є флагманом серії MF 7700 S, відповідає вимогам щодо контролю викидів Stage V і оснащений системою подальшого обробітку викидів. Також трактор використовує безліч нових ефективних функцій, зокрема, сенсорний термінал Datatronic 5. Він не тільки здійснює управління трактором і має систему кермового керування MF Auto Guide, він може включати повний комплект для точного землеробства.

Також «Машиною року-2019» серед сівалок стала пневматична сівалка Progress P50 від французької компанії Sulky. Її особливістю є те, що вона може керувати запуском і зупинкою дозаторів в кінці поля або через картки завдань за допомогою GPS.

А от французька компанія Kuhn отримала нагороду не за агрегат, а за мобільний додаток, RedVista, який використовує технологію доповненої реальності для планового технічного обслуговування та регулювання спеціалізованої сільгосптехніки. Ця розробка дозволяє користувачеві отримувати актуальну інформацію про техніку в режимі реального часу. До того ж, для України додаток може бути актуальним, бо надає інформацію навіть за відсутності Інтернету.

Презентація додатку RedVista на стенді Kuhn

Ще одним переможцем SIMA Innovation Awards 2019 стала французька компанія  Laforge. «Золото» отримала система DynaTrac, яка забезпечує розташування обладнання прямо за трактором і не дозволяє йому збиватися з траєкторії руху. Вона під’єднується до триточкової зчіпки трактора та, використовуючи пару гідравлічних циліндрів, може переносити всю тягу обладнання для компенсації прослизання або під час роботі на важкому ґрунті.

«Завдяки точності скорочується кількість ручної роботи. Також наші клієнти говорять, що використання навігації за посіву дозволяє їм використовувати заданий маршрут при обприскуванні. Вони можуть працювати довше та швидше, а також обробляти вдвічі більшу площу за день», — зазначив президент Laforge Губер Дефранк.

Відразу дві нагороди здобула компанія Manitou за функцію Eco Stop, яка доступна на телескопічних навантажувачах серії MLT, та рішення для виведення з експлуатації машин Manitou. Функція Eco Stop автоматично вимикає двигун на холостому ходу і за відсутності оператора в кабіні. А інноваційне рішення для виведення з експлуатації техніки Manitou надає інформацію про знос машини. Наприклад, можливо відстежити рівень пального чи коди помилок.

Знай наших

Відразу після «АгроВесни-2019» у Париж полетіли Анатолій і Дмитро Кобзаренки презентувати техніку свого заводу. Ми теж завітали на стенд української компанії, де було презентовано одну з останніх розробок — самозавантажувальний причіп-тюковіз ПТ-16 для квадратних тюків. Після виставки ця модель буде доставлена покупцеві з Чехії.

За словами Дмитра Кобзаренка, у 2018 р. Чехія стала найбільшим ринком експорту тюковозів  «Завод Кобзаренка» у Європі. Серед французьких клієнтів особливою популярністю користуються перезавантажувачі виробника.

Самозавантажувальний причеп-тюковіз «Заводу Кобзаренка» ПТ-16 Kvadro для квадратних тюків

Читати за темою: Завод Кобзаренка представив на SIMA 2019 новий тюковіз

Новинки

Всього під час виставки серед усіх експонентів було презентовано 650 нових продуктів. На деякі з прем’єр ми також завітали.

Manitou представила найкомпактніший телескопічний навантажувач MLT 420-60H. Висота підйому стріли MLT 420-60H становить 4,3 м, а максимальна вантажопідйомність — 2 т. Потужність двигуна – 57 к. с. Навантажувач оснащено фільтром DPF. Продуктивність гідравлічного потоку — 77 л/хв. Це модель завширшки 1,49 м і загальною висотою 1,94 м. MLT 420-60H є найкомпактнішою машиною в цій лінійці.

Чеський виробник BEDNAR презентував 12 сільгоспмашин, половина з яких — новинки. За словами комерційного директора BEDNAR в Україні Михайла Кришка, українських аграріїв найбільше зацікавлять дискова борона Atlas AO 6000 Profi, зернова сівалка Omega OO 6000 FL, дискатори Swifterdisc XE12400 Profi, а також всім добре відомий Swifter SO в модифікації Profi. Деякі з новинок працюватимуть на українських полях вже з цього літа.

Читати за темою: BEDNAR презентував на SIMA 2019 нові моделі сільгосптехніки

Monosem представила сівалку Monoshox NX M із повністю електричним приводом.

«Наявність електроприводів на всіх системах дозволяє в автоматичному режимі відключати посів за перекриття, швидко змінювати норму висіву та калібрувати машину. Це універсальна сільгосптехніка, яка може працювати на будь-яких типах підготовки ґрунту», — розповідає технічний спеціаліст з продажу Сергій Марченко.

Та окрім нової техніки, виробники презентували й оновлення старої. Зокрема, Tecnoma показала нові рішення для обприскувачів, серед яких опція O.S.S+ та система зміни форсунок. Перша дозволяє автоматично обирати необхідну форсунку в залежності від швидкості руху та норми внесення, а друга допоможе зекономити час, зменшує ризик контакту оператора з агрохімікатами, а також – підібрати різні форсунки на різних ділянках поля.

А от оновлення Berthoud торкнулися дизайну. Виробник зробив опціональні модифікації сільгосптехніки базовими, тож тепер поступово почне випускати всі лінійки у новому дизайні Dark Edition.

Обприскувач Berthoud у новому дизайні Dark Edition

Інновації

Чому ми не включили до розділу інновацій попередні оновлення? Тому що тут розташувалися різноманітні рішення, які або тільки починають функціонувати, або почнуть у найближчому майбутньому. На SIMA 2019 був окремий стенд, а точніше – об’єднання стендів молодих інноваційних компаній, який отримав назву «Село стартапів».

Його учасники демонстрували інноваційні датчики, автономних роботів, карти полів, додатки з даними про погоду. Не будемо говорити про всіх, їм ми присвятили окремий матеріал.

Механічний агро-робот Oz Naïo

Читати за темою: Село стартапів на SIMA-2019. Майбутнє вашого господарства

Екс-президент журі SIMA Innovation Awards Рене Отле розповів нам цікавий секрет. Сімейні тваринницькі ферми Франції активно роботизують виробництво задля... економії на зарплатні! Наразі 2/3 нових ферм надають перевагу роботам для доїння, а не живим робітникам. За словами експерта, одного робота вистачає на кожні 60 корів. Але більше 3 роботів купувати вже не вигідно, краще придбати доїльну залу зразка «карусель». Тому зараз у Франції йде жорсткий поділ на два типи ферм — роботизовані до 300 корів і з «каруселями» на більш ніж 1000 голів у стаді.

Можливо, скоро дивиною будуть не автономні роботи, які можуть самостійно обробляти поле, а вакантні робочі місця для людей.

Французька виставка SIMA-2019 дійсно була насичена багатьма подіями та технікою. Ми не встигли відвідати всі події, але освітлювали по можливості якнайбільше цікавих подій. Тому більше новин, фотозвітів та матеріалів ви можете знайти на нашому сайті.

© Андрій Губін, Юлія Ніколенко, Юрій Токмань, 2019, Traktorist.uaДоговірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна
Договірна ціна

Радимо почитати