Статті

Село стартапів на SIMA-2019. Майбутнє вашого господарства

15 Березня 2019 407

Новітні технології у сільському господарстві
Новітні технології у сільському господарстві
SIMA

На найбільшій французькій виставці сільгосптехніки SIMA-2019 у Парижі організували спеціальний простір для презентації новинок. Таку територію назвали стартап-селом, де молоді компанії могли запропонувати свої інновації і заявити про себе. Цьогоріч у виставці взяли участь 34 компанії, що удвічі більше, ніж минулого разу. Далі ми розповімо про найцікавіші з них.

AgTech Carbon Bee презентували рішення Impact — це набір датчиків, які встановлюються на штангу обприскувача. Така система дає можливість автоматично виявляти різні види бур'янів.

«Це дозволяє створити точну карту бур’янів на полі. Якщо у вас є 36-метровий обприскувач, ми можемо працювати на швидкості від 18 км/год, сканувати й відключати форсунки, щоб обприскувати тільки бур'яни. Такий підхід зменшує ризики та дозволяє економити», — розповідає генеральний менеджер компанії Колін Чабалієр.

Датчики Impact

FarmViz. Як інновацію компанія презентувала мережу датчиків, які обмінюються даними між собою і передають інформацію на власний монітор. Це дозволяє визначати кліматичні показники, дані ґрунту та врожайності. За допомогою цих даних фермери можуть стежити за кожною культурою і передбачати ризики. Ідея полягає в тому, щоб використовувати ці відомості та зберігати для решти учасників аграрної сфери, поінформувала відповідальний науковець Хелен Декатре.

MyEasyFarm запропонували нову єдину платформу, яка переносить інші супутникові карти, карти дронів і ґрунтів у платформу ISOBUS у тракторі. Потім здійснюються зворотні дії — дані з тракторів надходять до платформи. Це дає можливість отримати інформацію про споживання пального, карту урожайності та карту внесень. У результаті ви отримуєте точний звіт, скільки саме добрив треба внести.

«Ви можете зекономити азот, добриво, фунгіциди і збільшити свій урожай, тому що з цією модуляцією можливо максимізувати потенціал ґрунту і врожайності. Ви вкладете менше грошей у своє поле, а заробите більше», — про переваги новинки розповідає співзасновник компанії Франсуа Тьєрарт.

Стенд MyEasyFarm на SIMA-2019

Naïo. Займається розробкою агро-роботів. Перший продукт — механічний робот Oz, який у продажу з 2014 року. На SIMA продемонстрували ще одну механічну модель — DinoRobots. Проекту вже два роки. Його метою є прополювання овочів на промислових фермах. Робота Dino використовують близько 10 ферм, більшість із них — у Франції.

Механічний робот Oz від Naïo

Piloter sa ferme. Інновація Max — персональний помічник, який допомагає фермерам дізнаватися, коли краще продавати свою продукцію, і скільки, щоб покрити собівартість виробництва.

«Ми пропонуємо систему, яка надає дані з ринку й від фермерів, визначаємо ризики. Модуль вираховує з усіх даних правильне персональне рішення, яке ми можемо підказати фермеру», — зазначив технічний директор компанії Хав’єр Фор.

Samsys. У компанії розробили лічильник, який встановлюється на машину і вимірює площу, час, відстань, витрати під час збирання на кожну операцію. Система підходить до будь-якої техніки, може встановлюватися на сам трактор чи розкидач й отримувати відповідні дані. Цю новинку планують реалізовувати і в Україні, втім, поки що вона перебуває на стадії випробувань.

Дані від лічильників Samsys

TipTapPro. Це нове медіа для фермерів, яке дозволяє отримувати інформацію, не зупиняючи роботу. Для цього використовується звичайна радіостанція і спеціальний додаток. Водій може слухати улюблене радіо й почути короткі сигнали, які сповіщають про робочу інформацію. Її можна прослухати або ж проігнорувати. Є підкасти на різні теми, які можна обирати власноруч.  

«Ми не створюємо цю інформацію, просто публікуємо її і транслюємо. Контент-провайдери використовують нас, щоб відправляти потрібні дані у потрібний час. Завдяки нашому рішенню ви можете в будь-який момент замінити радіостанцію підкастами, на які ви погодилися», — розповідає детальніше засновник компанії Арнаут Совагет.

VotreMachine.com — це веб-сайт, який дозволяє орендувати сільгосптехніку у фермерів. Якщо трактор працює всього 3 місяці на рік, то решту часу він може перебувати в оренді. Це дозволяє техніці працювати увесь рік і приносити додатковий дохід.

Weather Measures представили стартап, який діє в області метеорології зі штучним інтелектом. Базу даних збирають по всьому світу з метеорологічного радара.

Така бізнес-модель створена більше для кооперативів або асоціацій фермерів. На сьогодні це вже понад 20 кооперативів у всьому світі.

«Ми можемо надати глобальну інформацію про температуру, вологість, вітер — без встановлення фізичної станції в полі. Це дуже цікаво, бо ми не здійснюємо установку, тож відсутнє обслуговування і вам не потрібна охорона», — запевнив президент компанії Емануель Буісон.

Більшість із презентованих інновацій орієнтовані на західний ринок і поки що далекі від реалій українського сільського господарства. Лише кілька з них тестуються в Україні. Втім, розробники прагнуть і планують розширювати географію своїх стартапів і на східну Європу.


© Наталка Лисенко, Андрій Губін, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати