Статті

Давід Гі: Я впевнений в українському ринку

11 Березня 2019 126

Давід Гі впевнений, що сівалки SKY точно матимуть в Україні свого покупця
Давід Гі впевнений, що сівалки SKY точно матимуть в Україні свого покупця
Traktorist.ua

Наскільки відрізняються сільське господарство Франції та України? Які спільні проблеми мають фермери тут і там? У чому перспективи технології No-till? Про ці та інші питання журналісти Traktorist.ua вели мову із гендиректором французької компанії-виробника сівалок SKY Давідом Гі у ході Maxi Drill тур ― поїздки до Франції, організованої «Суффле Агро Україна».

Traktorist.ua уже писав, що сівалки SKY з’явилися на українському ринку з 2018 р. і є невід'ємною частиною технології SOILTEQ, суть якої посів по сидеральних культурах. Цю технологію впроваджує в Україні французька компанія Soufflet Agro.

Читати за темою: Пропонуємо не сівалку, пропонуємо комплексне рішення. Суффле Агро впроваджує SOILTEQ

Давід Гі розповідає, що вихід на український ринок не є ризикованим для компанії SKY. Директор упевнений в ньому, оскільки техніка, яку пропонує виробник, обов'язково має зацікавити українських аграріїв.

«Ми вважаємо, що наші агрегати мають тут гарний потенціал. Особливо Maxi Drill зацікавить аграріїв за складних умов посівної, коли «вікно» для сівби дуже коротке. Є багато позитивних моментів: і великий кліренс, і рознесені висіваючі елементи, і наявність транспортної вісі. Тому, я думаю, що Maxi Drill точно матиме тут свого покупця», — зазначає Давід Гі.

Керуючий директор компанії SKY Agriculture Давід Гі

Що стосується Easy Drill, він вважає, що ринок повинен ще підготуватись до цього типу сівалки, до її специфіки, але перспективи хороші. Маючи такого надійного партнера, як «Суффле Агро Україна», впевнені, що вихід на український ринок буде безпроблемним. Адже це насамперед ― питання людських відносин.

Незважаючи на те, що український ринок перенасичений різноманітними брендами, директор SKY вважає, що в Україні навіть легше, ніж у Франції, запускаються нові концепції. У Франції дуже міцні традиції самого сільського господарства, і фермери здебільшого консервативні. Коли ти продаєш сівалку фермеру у Франції, треба ще батька переконати, його сина і дідуся, а в Україні простіше. Тут виробники орієнтуються в першу чергу на економічні показники. Якщо керуватися лише економікою, то в Україні можна продавати, а у Франції тільки економічної складової буває недостатньо.Та все ж головний акцент, на якому компанія робитиме ставку, — це сервіс і допомога. Зокрема порадами щодо технологій клієнтам, що придбали сівалку у «Суффле Агро Україна». Покупець не залишається наодинці з проблемами і турботами, може у будь-який час проконсультуватися з фахівцями.

Як стверджує директор, сівалка Maxi Drill легкий у калібруванні та користуванні. Основні складнощі у роботі з Maxi Drill полягають у плануванні сівозміни, технологічних операцій. Саме тому плідна співпраця між «Суффле Агро Україна» і SKY має бути головною опорою у допомозі фермерам.

Сівалка SKY Maxi Drill 6m у роботі

«Ми продаємо не метал, агрегат, ми продаємо цілу сучасну технологію з порадами, рекомендаціями конкретно під специфіку господарства», — говорить французький фахівець.

Давід Гі уже кілька разів встиг відвідати Україну. Перший візит був у 2001 р. Перше, що впало йому в око, — різниця у розмірах між українськими та французькими господарствами та кліматичні відмінності. Та він зазначає, що принципи роботи фермерів скрізь однакові, незалежно від клімату.

«Боротьба за вологу йде скрізь, клімат змінюється, і доводиться пристосовуватись. Якраз Maxi Drill однаково добре себе проявляє у різних погодних умовах. А ось сівалка Easy Drill вже має запрограмовані рішення щодо протидії кліматичним змінам. Вона дає можливість прямого посіву у покривні культури, зберігаючи вологу в ґрунті. Тобто тут закладена ціла технологія», — продовжує Давід Гі.

Взагалі ж, за словами директора SKY, сівалка Maxi Drill є універсальною. Її можуть використовувати також господарства з традиційною технологією. Але й бували випадки, коли у фермерів щось «не пішло».

«Таке теж траплялося. Особливо у господарствах, які переходили на No-till. Вони думали, що сіяти можна без попереднього обробітку ґрунту і все буде ОК. Купували сівалки для No-till по типу Easy Drill. Але через 4-5 років врожайність падала. Потрібно розуміти, що зменшення обробітку ґрунту йде паралельно з вирощуванням культур, які покращують його структуру, та іншими елементами технології», — говорить директор.

Трактор Fendt 820 з сівалкою Maxi Drill 4m

Говорячи про Францію, Давід Гі зазначає, що більшість господарств відмовились від оранки. Але це не означає, що вони не проводять поверхневого обробітку. Зараз активно практикують No-till близько 5% фермерів, і цей відсоток із кожним роком росте. Половина господарств зараз у перехідному періоді між No-till та Mini-till. Тобто половина фермерів зараз перестали орати, але разом з тим запевняє, що це не означає, що припинили якось працювати з ґрунтом. Проводиться поверхневий обробіток, без обертання пласта.

«Без обробітку ґрунту відсутня мінералізація органічної речовини, знижується вміст азоту. У довгостроковій перспективі падає і вміст вологи. Для того, щоб перейти правильно на No-till, потрібно трохи додати азоту, щоб покрити цю нестачу мінералізації на початковому етапі», — додає Давід Гі.

Також французький фахівець погоджується з тим, що дехто відмовляється від No-till тільки з цієї причини, тому що в них вигорають регулярно поля. Але додає, що при оранці вони все одно втрачають вологу. У кінцевому результаті врешті-решт все одно отримують те саме — посуху на полі і втрату врожаю. То яка різниця?

«В Україні є дуже родючі землі, які після оранки вивільняють досить багато азоту. Задарма, просто так можна отримати навіть до 100 одиниць азоту на гектар. Якщо фермер ставить перед собою мету заробити багато грошей за 10 років — тоді він може купувати собі плуга. Водночас, якщо землероб дбає про землю, про якість продукції, майбутнє своїх дітей, тоді моя порада — перестати орати в кінці кінців», — рекомендує директор SKY Agriculture.

Трактор New Holland з сівалкою Maxi Drill 4m

Сівалки SKY ще тільки починають своє знайомство з українськими ґрунтами, тож будемо спостерігати за розвитком цього бренду у поєднанні з технологією в Україні. Цікаво також буде ще побачити наскільки корисним буде французький досвід в українських реаліях.

© Микола Сирота, Марина Солонар, Traktorist.ua, 2019 р.Радимо почитати