Статті

Контрафактне мастило: як не потрапити на гачок до аферистів

6 Березня 2019 180

Обережно аферисти
Обережно аферисти
Traktorist.ua

Кризова ситуація спіткала одного з фермерів Кропивницької області (своє ім'я він попросив не називати) в кінці зими. За півтора місяці контрафактне мастило вивело з ладу відразу 5 одиниць техніки — два трактори, дві вантажні машини і один навантажувач. Ці події поставили підприємця в скрутне становище на старті весняного сезону. Ремонт техніки обійдеться близько 32 тис. у.о. Зв'язок з шахраєм миттєво обірвався, його пошуками зараз займається поліція.

При сезонному обслуговуванні парку своєї техніки аграрій придбав мастило для сільськогосподарської техніки у неперевіреного постачальника, при цьому розрахувавшись готівкою. Псевдопостачальник запевняв, що він офіційний представник закордонного бренду, підступу ніякого немає, мастило якісне, а з документами при розрахунку просто не хочеться мати справу. Навіть автомобіль, на якому приїхав шахрай був забрендований логотипом бренду. Звичайна тара в якій привезли мастило також недовіри не викликала. Заповзятливий продавець обіцяв пізніше надіслати сертифікати справжньою компанії, чого він не зробив під приводом різних відмовок. Лабораторний аналіз, проведений на замовлення аграрія, показав повну невідповідність до застосування даних мастильних матеріалів — в'язкі характеристики мастила були основною причиною виходу техніки з ладу.

Правоохоронці в таких випадках розводять руками — документів, що підтверджують угоду немає, телефон вимкнений, сайт-«одноденка» не працює.  Для того, щоб не стати банкрутом, фермеру не залишається іншого виходу, як продати частину господарства.

За 2018 р.  на території України було викрито три цехи з підпільного виготовлення мастильних матеріалів. Останній був виявлений в Одесі півроку тому. Під час санкціонованих обшуків співробітники місцевої прокуратури та органів поліції за місцем незаконної діяльності вилучили обладнання для виготовлення, розливу та маркування фальсифікованої продукції, понад 40 тонн мастила в бочках і п'ять тонн розфасованої і готової до реалізації продукції.

Трактор Landini Powerfarm 110 з мульчувачем «Либідь»

Перевірити якість мастила при заливці практично неможливо. При виготовленні підробки шахраї використовують дешеву базову складову, яка не відповідає фізико-хімічним вимогам і стандартам. Сьогодні індустрія виробництва фальсифікату в Україні та країнах СНД зробила крок так далеко, що навіть професіоналам ринку нелегко відрізнити підробку. У шахраїв є всі засоби для наповнення ринку своєю «якісною» продукцією: сертифікати, фірмові каністри, наклейки, кришки. Наприклад, прямо на OLX розміщені оголошення про виготовлення кришок і тари для такої діяльності, потрібно всього лише знати, як правильно зробити запит у пошуковій системі. Найчастіше підробляють саме закордонні бренди, з огляду на те, що іноземна продукція має подвійну націнку через митні та логістичні витрати, які можуть подвоювати реальну ціну товару. Розмах і організація таких цехів по фальсифікації зарубіжних брендових мастил може бути вражаючим.

 Трактор Massey Ferguson 7722

Як не придбати підробку:

  • вимагайте повний пакет документів і сертифікати аналізу, митні декларації на ввезення — не довіряйте сумнівним фірмам (якщо постачальник не надає результатів лабораторних випробувань мастила, слід задуматися про його компетенції);
  • відсутність виробничих потужностей може означати, що продукт є контрафактом (попросіть провести екскурсію на виробництво масла — відмова може свідчити про намір приховати походження продукції);
  • зарубіжні мастила, як сегмент більш дорогий, частіше піддаються підробкам — перевіряйте офіційне представництво компанії на закордонних інформаційних ресурсах;
  • велика кількість «імпортних» масел мають тільки юридичну адресу, позначену на упаковці, — якщо не позначена конкретна адреса виробництва, або вона розпливчаста (Наприклад Made in EU), варто поставити під сумнів походження такого продукту.

© Сергій Спіцин, 2019, Traktorist.uaРадимо почитати